Putin’in salim kolu İstanbul geliyor! Kritik zirvede 3 bahis başlığı masaya yatırılacak

Rusya Ihtişam Başkanı Vladimir Putin’den Suriye- Türkiye ilişkileriyle ilişkin dikkat çekici benzeri girişim geldi. Buna bakarak Suriye Hususi Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev’in Türkiye’ye geleceği belirtildi.

HAFTA İÇİ BURADA OLACAKLAR

Rus heyetin 8-9 Mabeyin tarihlerinde İstanbul’de olması beklenirken,heyetin gündeminde Suriye – Türkiye ilişkileri, olasılı kara harekatı ve Reisicumhur Erdoğan ile Esad’ın olasılı görüşmesi olacak.

Lavrentyev, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Moskova’nın Cumhur Reisi Erdoğan ile Suriye Oran Başkanı Beşşar Esad beyninde aynı musahabe hazırlamak amacıyla çalıştığını duyurmuştu. Putin’e mail adam, Erdoğan ile Esad arasında gerçekleşecek aynı görüşmenin zait ve müfit olacağına inandıklarını belirtmişti.

ERDOĞAN, “SİYASETTE DARGINLIK IMKÂNSIZ” DEMİŞTİ

Bilindiği kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde Akdarı lideri Sisi ile tokalaşmış ve peşi sıra dahi Suriye Celal Başkanı Beşar Esad ile dahi görüşebileceğini söylemişti. Erdoğan, açıklamalarında “Esad ile musahabe kabil, siyasette dargınlık, küslük olanaksiz, eninde böylece adımlarımızı atarız” ifadelerini kullanmıştı.

Share: