KIZILELMA insansız cidal uçağı Yunanistan’ı korkuttu: Bununla şüphesiz temel edeceğiz?

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, geçtiğimiz günlerde KIZILELMA insansız kavga uçağının pistten tekerlek keserek havalandığı görüntülerini paylaştı. Bu gelişme Palikarya basınında degaje aksiseda buldu.

“GİZLİ YERINE İNŞA EDİLDİ”

Palikarya gazetesi Pentapostagma’da saha alan haberde “Nasıl başa çıkacağız?” sorusunu sorarak “söz konusu drone, cidal uçakları ile karşılaştırılabilir özelliklerle adsız olarak düz yazı edildi” ifadeleri kullanıldı.

UÇAĞIN ÖZELLİKLERİ SIRALANDI

Haberde ayrıca Bayraktar Kızılelma, 1.5 tona yakın cephane ve yararlı angarya kapasitesine ehil olacağı belirtildi. Kızılelma uğraş uçağının güdük pistli gemilerde baş aşağı kalkış yapabildiği vurgulanırken, uçağın acul, beklenmeyen olacağının altı çizildi. Kızılelma’nın TCG Küçük Asya kabilinden benzeri yüzergezer hareketli gemisinden baş aşağı kalkış yapabileceği belirtilen haberde, bu gelişmenin Ege ve Şarki Akdeniz’dahi kendileri üzere ülkü yaratacağı ileri sürüldü.

YUNANİSTAN’DA ADALAR KORKUSU

Adaların Türkiye’ye yakın olmasının Kızılelma’yı henüz gösterişli kıldığı tabir edilirken, “Kızılelma, kıyıdan adalarımıza cebin fariza yapabilecek” ifadeleri meydan aldı. Bu nedenle Yunanistan’ın Türkiye’ye cebin tepki kabiliyetlerinin de azaldığı belirtildi.

SELÇUK BAYRAKTAR GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞTI

Selçuk Bayraktar geçtiğimiz günlerde resmi Twitter hesabından paylaştığı mesajda, Bayraktar Kızılelma’nın teker kesme testinden videoteyp paylaşarak, “Zor tutuyoruz… Bayraktar KIZILELMA tekerlek akçakesme testinde ayaklarını yerden kesti. Bir Iki kaldı inşallah… ” ifadelerini kullanmıştı.

Share: