Polis Güçleri ekiplerinden üniversite öğrencilerine farkındalık semineri

Çankırı İl Itimat Müdürlüğü ekipleri, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde öğrencileri esrar bağımlılığının zararlarına karşı bilgilendirdi.

Yükseköğretim Müesses (YÖK) başkanlığı yoluyla hazırlanan eylem planı çerçevesinde TUBİM Malumat Kurulunun katkıları ile ‘Üniversite öğrencilerine müteveccih uyuşturucu bağımlılığı üstüne yardımcı ve inhibitör farkındalık icraat yapılıyor. Bu doğrultuda planlı ‘fakülte bazında açık oturum, seminer ve konferansların düzenlenmesi, ilişik çalım ve kuruluşlarla darülfünun öğrencilerine müteveccih bilgilendirici video ve lansman filmi ve aynı çalışmaların hazırlanması’ faaliyetleri çerçevesinde hazırlanan Toyluk Modülü sunumu ile Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) öğrencileri bilgilendirildi.

Bu çerçevede Çankırı İl Itimat Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Mücadele Büro Müdürlüğü personeli tarafından Hanek, Dizayn ve Mimari Fakültesi’nde planlı seminerde öğrenciler esrar bağımlılığı hakkında bilgilendirildi. Seminerde öğrencilere esrar bağımlılığının zararları üzerine bilgilendirmeler yapılarak farkındalık oluşturuldu. – ÇANKIRI

Share: