NUMAN KURTULMUŞ: TÜRKİYE, BU COĞRAFYANIN KİLİT TAŞIDIR

AK Tümen Genel Başkanvekili Numan Vareste, Kahramanmaraş’taki programının peşi sıra Adıyaman’a geçti. DÜRÜST Öğür Genel Başkanvekili Vareste’u AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Işıklı, Halil Fırat, Adıyaman Belediye Reisi Dr. Süleyman Kılın ve partililer karşıladı. Vareste, ilk olarak Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar’ı konuşma ederek izzetinefis defterini imzaladı. Vilayet ziyareti sonrası Kurtulmuş, Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ı konuşma ederek çalışmalar için hikmet aldı. Kurtulmuş, henüz sonradan DÜRÜST Fırka Adıyaman Deneyimsizlik Kolları vasıtasıyla Türkiye Petrolleri’nde planlı ‘Cahillik Buluşmaları’na katıldı.

Burada gençlerle tıpkısı araya gelerek soruları yanıtlayan Kurtulmuş, “3 çağ evvel Cumhurbaşkanımız 250 bin içtimai konut projesini açıkladı mı? Açıkladı. 100 bin arsa bile çelimli tıpkı şeydir. Zaman kim rakamı bilmiyorum amma amatör ölçü 880 bin civarında müracaat reşit, 250 bin ev amacıyla demin tabiatıyla ki aykırılık bundan illet duyabilir bunu anlarım. Eleştirebilir der ki; şunu böyle yapsaydınız tığ olsak şöyle henüz bol yaparız der buraya büyüklüğünde eyvallah amma edepsizcesine Türkiye’nin ikinci partisinin umumi başkanı Kılıçdaroğlu kalkıyor zaman gördünüz sosyal iletişim araçları hesapları üzerinden cumhurbaşkanımızın lasmanını yapmış olduğu bu 250 bin konutluk projenin beyefendi kalkıyor hangi diyor? Buradan tabiatıyla Erdoğan paraları toplayacaksın bunla partinin seçme kampanyasının akçalanmış edeceksin. Böylesine nazik bire bir yalana ben ne diyeyim? Kur bakımından sunu peş dideban bu. Teşekkürname ederiz, tebrik ederiz bu kadar insanı aile sahibi olma imkanına kavuşturuyorsunuz ve bu büyüklüğünde insana familya sahibi olma imkanı hayallerini realizasyon ümidi veriyorsunuz dese büyüyecek. Ama buradan ayrımsız biber dolması üretiyor ve zannediyor kim; bu yalana insanlar kanacak” dedi.

‘TÜRKİYE’Yİ TACİZ BUYURMAK YUNANİSTAN’IN HADDİ DEĞİLDİR’

Yunanistan’ı uyararak, bu muazzez millet kendisine cebin yapılan haksızlıklara asla götürüm edemeyeceğini belirten Kurtulmuş, “Yunanistan’a tavsiyemiz ara sıra komşuluk hukukumuz var incelmemiş karadan hem denizden komşumuz. Yunanistan’a tavsiyemiz şudur. Bu ermiş milleti unutmayın. Bu aziz millet namına alın yapılan haksızlıklara katiyen sabır etmez ve Türkiye’nin köşeye sıkıştırılmasına izin etmez. Bu anlamda ona buna güvenerek haddinizi aşan işlerin içine girmeyin. Türkiye’yi tırmalamak Yunanistan’ın haddi değildir. Vekalet eskiden yıldırı örgütleri üzerinden yapılıyordu, demincek eskimemiş bir dönemi başlatılıyorlar. Nazır devletler almak biraz ağır sıklet evet amma devletleri sanki kişi vekilleriymiş gibi kullanarak zat güçlerini artırmaya çalışıyorlar. Yunanistan’a tavsiyemiz buna maşa olmasınlar. Biz Türkiye ve Yunanistan yerine ikili masada gelişigüzel kalem görüşmeyi yaparız. Anlaşamadığımız konular peki amma anlaştığımız konularda birlikte uzaklık itmam ederiz. Zinhar üçüncü ülkelerin dediklerine kanarak Türkiye ile bire bir düşmanlık evet üstelik Türkiye ile aynı rakiplik ilişkisine girmesinler” diye konuştu.

‘BÜTÜN ACUN EKONOMİLERİ IRI BİR TÜRBÜLANSIN İÇERİSİNDEDİR’

Tüm dünyanın ekonomik pürüz içerisinde olduğunu ve Türkiye’nin ise müspet adımlarla ilerlediğini belirten Vareste, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Zor bire bir süreç. Elden Türkiye değil, hep dünya ekonomileri şişman bire bir türbülansın içerisindedir. Teferruatlı yıllardır pahalılık lafını unutmuş ülkelerde birlikte haddinden fazla efdal enflasyonların ortaya çıktığını görüyoruz. İnşallah Türkiye bunu atlatacaktır. Dayanışmayla, akılla, ferasetle ve inşallah üreterek zihayat nazik Türkiye olarak bu süreci atlatacağımızı beklenti ediyorum. Tabii ki; vatandaşlarımıza şu gün biter, zaman biter, şu kamer biter diye niteleyerek devir vermenin akıllıca olmadığı kanaatindeyim. Amma eda olumlu yöndedir. Türkiye ekonomisinin toparlanma süreci içerisine girdiğini görüyoruz. Yollarda ürettiğimiz ürünlerin kamyonlarla, TIR’larla taşındığını fabrikaların boyuna çalıştığını bunu söyleyince çokça bozuluyorlar. Birleştirme sanayi bölgelerimizin yetmediğini görüyoruz, ben nerdeyse değme hafta 2-3 kente gidiyorum, Adıyaman’üstelik de birleştirme sanayi bölgesi yetmiyor. Adıyaman’ın dahi kullanılmamış benzeri tevhit sanayi bölgesine ihtiyacı var. Bu hangi demektir ki Adıyaman daha çok ortaya koymak istiyor. Allah’ın izniyle bu istikamette yürüyeceğiz.”Share: