Numan Vareste: Türkiye, bu coğrafyanın kilit taşıdır (2)

GENÇLİK BULUŞMASINA KATILDI

YANLIŞSIZ Öğür Umumi Başkanvekili Numan Vareste, Kahramanmaraş’taki programının peşi sıra Adıyaman’a geçti. AK Fırka Umumi Başkanvekili Kurtulmuş’u SELIM Öğür Adıyaman Milletvekili Ahmet Entelektüel, Halil Fırat, Adıyaman Belediye Reisi Dr. Süleyman Kılın ve partililer karşıladı. Vareste, önce kendisine Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar’ı mülakat ederek haysiyet defterini imzaladı. Valilik ziyareti sonrası Kurtulmuş, Adıyaman Şehremini Dr. Süleyman Kılınç’ı ziyaret ederek çalışmalar üzerine bilgi aldı. Kurtulmuş, daha sonraları YANLIŞSIZ Parti Adıyaman Bilgisizlik Kolları yoluyla Türkiye Petrolleri’nde planlı ‘Toyluk Buluşmaları’na katıldı.

Burada gençlerle benzeri araya gelerek soruları yanıtlayan Kurtulmuş, “3 dönüş ilk Cumhurbaşkanımız 250 bin içtimai basamak projesini açıkladı mı? Açıkladı. 100 bin arsa da kudretli bire bir şeydir. Zaman ki rakamı bilmiyorum ama dünkü misil 880 bin civarında müracaat olmuş, 250 bin eş amacıyla demincek bittabi ki muhalefet bundan dert duyabilir bunu anlarım. Eleştirebilir der ki; şurası böyle yapsaydınız tığ olsak şöyle henüz bereketli yaparız der buraya kadar eyvallah ama edepsizce Türkiye’nin ikinci partisinin umumi başkanı Kılıçdaroğlu kalkıyor zaman gördünüz toplumsal medya hesapları üzerinden cumhurbaşkanımızın lasmanını yapmış olduğu bu 250 bin konutluk projenin beyefendi kalkıyor ne diyor? Buradan tabiatıyla Erdoğan paraları toplayacaksın bunla partinin seçme kampanyasının akçalanmış edeceksin. Böylesine nazik ayrımsız yalana ego ne diyeyim? Düzey bakımından sunu kayırıcı nokta bu. Teşekkür ederiz, tebrik kartı ederiz bu büyüklüğünde insanı ocak sahibi olma imkanına kavuşturuyorsunuz ve bu büyüklüğünde insana eş sahibi olma imkanı hayallerini temin ümidi veriyorsunuz dese büyüyecek. Ama buradan bir biber dolması üretiyor ve zannediyor ki; bu yalana insanlar kanacak” dedi.’TÜRKİYE’Yİ TACİZ DEMEK YUNANİSTAN’IN HADDİ DEĞİLDİR ‘Yunanistan’ı uyararak, bu aziz ulus namına alın yapılan haksızlıklara katiyen sabır edemeyeceğini söyleyen Kurtulmuş, “Yunanistan’a tavsiyemiz ara sıra komşuluk hukukumuz var kabak karadan hem denizden komşumuz. Yunanistan’a tavsiyemiz şudur. Bu muazzez milleti unutmayın. Bu ermiş ulus namına karşı yapılan haksızlıklara katiyen götürüm etmez ve Türkiye’nin köşeye sıkıştırılmasına cevaz etmez. Bu anlamda ona buna güvenerek haddinizi aşan işlerin içine girmeyin. Türkiye’yi rahatsız etmek Yunanistan’ın haddi değildir. Vekalet vaktiyle yıldırı örgütleri üzerinden yapılıyordu, deminden yeni tıpkısı dönemi başlatılıyorlar. Nazır devletler gitmek az buçuk aheste peki amma devletleri sözde kişi vekilleriymiş kabilinden kullanarak özlük güçlerini artırmaya çalışıyorlar. Yunanistan’a tavsiyemiz buna maşa olmasınlar. Biz Türkiye ve Yunanistan olarak düet masada değme kalem görüşmeyi yaparız. Anlaşamadığımız konular evet amma anlaştığımız konularda bile duruluk intaç ederiz. Sakın üçüncü ülkelerin dediklerine kanarak Türkiye ile ayrımsız antagonizm ya bile Türkiye ile benzeri rakiplik ilişkisine girmesinler” diye konuştu.’BÜTÜN ACUN EKONOMİLERİ BALABAN BİR TÜRBÜLANSIN İÇERİSİNDEDİR’Tüm dünyanın konuşu müşkülat içerisinde olduğunu ve Türkiye’nin ise olumlu adımlarla ilerlediğini tamlayan Kurtulmuş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ağırlık aynı proses. Hemen Türkiye değil, bütün acun ekonomileri büyük tıpkı türbülansın içerisindedir. Mufassal yıllardır şişkinlik lafını unutmuş ülkelerde birlikte haddinden fazla faziletkâr enflasyonların ortaya çıktığını görüyoruz. İnşallah Türkiye bunu atlatacaktır. Dayanışmayla, akılla, ferasetle ve inşallah üreterek canlı iri Türkiye yerine bu süreci atlatacağımızı ümit ediyorum. Tabii ki; vatandaşlarımıza şu dönme biter, bugün biter, şu kamer biter diyerek sıra vermenin akilane olmadığı kanaatindeyim. Ama hareket olumlu yöndedir. Türkiye ekonomisinin toparlanma süreci içerisine girdiğini görüyoruz. Yollarda ürettiğimiz ürünlerin kamyonlarla, TIR’larla taşındığını fabrikaların boyuna çalıştığını bunu söyleyince çokça bozuluyorlar. Birleştirme uran bölgelerimizin yetmediğini görüyoruz, ben nerdeyse temas hafta 2-3 kente gidiyorum, Adıyaman’dahi üstelik kombinasyon endüstri bölgesi yetmiyor. Adıyaman’ın üstelik kullanılmamış aynı organize endüstri bölgesine ihtiyacı var. Bu hangi demektir kim Adıyaman bundan sonra peyda etmek istiyor. Allah’ın izniyle bu istikamette yürüyeceğiz.”

Mahirane DÜZLÜK- Sercan SAKAN/ ADIYAMAN,

Share: