NAZIR KİRİŞCİ, KAYSERİ’DE CEMEVİ AÇILIŞINA KATILDI

TARIM ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde katıldığı cemevi açılışında, Kimseyi imdi dilinden, dininden, ırkından, mezhebinden veya etnik kökeninden dünya ötekileştiren değil, ülkeyi bire bir bilcümle adına gören ve karşılık vatandaşlık temelinde bire bir bakışa cemaat olan ayrımsız yönetime haddinden fazla şükür kavuşmuş olduk dedi.

Pınarbaşı ilçesi Eskiyassıpınar Mahallesi’nde yapılan cemevi açılışına, Tarım ve Orman Bakanı Birim Kirişci, Ilbay Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, İl Açıkgöz Komutanı Tuğgeneral Yüksel Kahraman, İl Ekincilik ve Orman Müdürü Mustafa Delice, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve vatandaşlar katıldı. Açılışta mütekellim Ekincilik ve Orman Bakanı Kirişci, Bu mutluluk zamanında Alevi-Sünni, vaktiyle Türk- Kürt, bir zamanlar sağcı-solcu başlıkları altında adeta enerjisi boşaltılmaya çalışıldı. Ben bire bir 78 kuşağı yerine tabir ediyorum, o bilgisizlik yıllarımız inatçı görüşlü insanlar arasındaki bu çatışmalara tanıklık etti. Bunları ülke adına yaşadık. Hamdolsun bunlar artık geride kaldı. Kimseyi daha çok dilinden, dininden, ırkından, mezhebinden yahut budunsal gene ortalık ötekileştiren değil, ülkeyi benzeri bütün yerine gören ve eşit vatandaşlık temelinde aynı bakışa cemaat olan bire bir yönetime çok şükür kavuşmuş olduk. Ego bu vesileyle cemevleriyle çokluk olma ve bu ülkenin birliğine, dirliğine katkıda bulunma, bundan dünya bile ülkede erinç ve refah adına ulama mizan noktasında emeği geçen herkesi, özellikle Cumhurbaşkanımızı ve burada etkin namına çalışmaları takip fail sayın valimizi ve başka emeği güzeşte herkesi tebrik kartı ediyorum. Leziz hayırlı olsun diyorum diye niteleyerek konuştu.

Yapılan konuşmanın arkası sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bile telekonferans yöntemiyle bağlandığı etkinlikte cemevinin açılışı gerçekleştirildi.

Share: