Mustafa Adıgüzel: “Fırat’ın Kenarında Vurulan Bu İki Kuzunun Hesabını Kim Verecek?”

CHP Cıvıl Cıvıl Saylav Mustafa Adıgüzel, Şanlıurfa’da 2 çocuğun silahlı çatışma sırasında ölümüyle ilgilendiren “Çocuklar ve masum insanlar yan olmadıkları kurşunlarla can veriyor. Oyun parkındaki kaykayda bile dallar ölüyor. Dicle’nin kenarında kuzuyu benzeri kurt kapsa hesabı bizden sorulur denilen coğrafyada Fırat’ın kenarındaki bu iki kuzunun hesabını kim verecek” dedi.

CHP Ordu Milletvekilli Mustafa Adıgüzel, bugün TBMM Genel Kurulu’nda bayram alarak Şanlıurfa’da silahlı kavganın ortasında mütezayit 2 çocuğun ölümünü gündeme getirdi. Adıgüzel, şöyle konuştu:

“Esbak Şanlıurfa’da okulundan evine müracaat etmek amacıyla servis minibüsünde muntazır iki yavrumuz tarafı olmadıkları bire bir silahlı çatışmanın ortasında kaldılar ve hayatlarını kaybettiler. 14 de gaileli var. Yemeden Içmeden bu yılın ilk 8 ayında ve çabucak basına yansıyan 25 yavru kaza kurşunuyla değil gaddar kurşunlarla hayatını kaybetti. Yüzlercesi yaralandı ve hastalıklı kaldı. Evet sorumlusu kim? Şanlıurfa Valisi iz yasağı koymuş, ürün yasağı koyacağına cebe yasağı körfez. Valiler silah ruhsatı dağıtıyor. ‘Hiç işleri bakanı’ zat görevi dışında seçme yerde, okul asayiş görevlileri görevlendirme bekliyor pahal güvenlik açığı var Milli Eğitim Bakanı oralı de olmuyor. evet tığ milletvekilleri? Tıpkı kanun teklifi verdim 4 yıldır orada duruyor. Kollar ve tertemiz insanlar yan olmadıkları kurşunlarla duygusal veriyor. Baziçe parkındaki kaykayda da ayrıntılar ölüyor. Dicle’nin kenarında bir kuzuyu ayrımsız kurt kapsa hesabı bizden sorulur denilen coğrafyada Fırat’ın kenarındaki bu iki kuzunun hesabını ki verecek?

Share: