Muğla siyasa haberi | Muğla’ya 400 milyon TL tutarında 103 yıpranmamış spor tesisi kazandırılıyor

YANLIŞSIZ Öğür Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan; Muğla’ya 400 milyon TL tutarında 103 bakir spor organizasyon kazandırılacağını açıkladı. Bu konuda Bilgisizlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu ile tören düzeni imzalandığını tamlayan Gökcan, “Muğla’mız ve gençlerimiz için tarihinde görülmemiş tesisler kazandırıyoruz. Kısaca 400 Milyon TL tutarındaki yatırımlarımız Muğla’mıza ve gençlerimize alımlı çalımlı olsun” ifadelerine vadi verdi.

Açıklamasını Muğla Mebus Mehmet Çetince Çipo ile birlikte yapan Yelda Erol Gökcan, Muğla’yı sporun ve gençliğin merkezi haline getirmeye devam ettiklerini belirterek “Bizleri izlemeye bitmeme edin. Muğla’mız herhangi bir şeyin genişlik mebzul ve genişlik kalitelisini türe ediyor. Biz da bunun amacıyla sakır sakır çalışıyor ve başarıyoruz” ifadelerini kullandı.

Muğla’da 2002 yılında 2 bin 310 olan lisanslı sporcu sayısının 122 bin 720’ye yükseldiğini kaydeden Yelda Erol Gökcan, “Muğla’mızda 2002 yılında 2 bin 673 olan elverişsiz kapasitesini 13 bin 830’a yükselttik. Muğla’mızı daha çok; spor tesisleriyle, toyluk merkezleriyle, çağdaş yurtlarıyla aynı spor ve gençlik şehri yaptık. Reze İlçesi Ortaköy Mahallemize 1 adet çim hokey sahası 4’lü soyunma odası, 500 izleyici kapasiteli sekilik ve aydınlatması, 1 adet 250 peyrev kapasiteli spor salonu, İhsan Dağdaş Lisesi’ne ilişik 2 adet bireşimli çim yüzeyli futbol sahasının bireşimli çim zemininin yenilenmesi ve Göktepe Mahallesi Martir Berkant Şara ilköğrenim Okulu’na 1 sayı bireşimli çim yüzeyli ayak topu sahası, Kötekli Mahallesi’ne 1 sayı cahillik merkezi yaptırıyoruz. MSKÜ Menteşe Kampüsündeki bulunan sentetik çim yüzeyli ayak topu sahasının sentetik çim zemininin yenilenmesi yapılacak. Datça İlçemize; 2 skor bireşimli çim yüzeyli ayak topu sahası 1 skor kort yapılacak. Fethiye İlçemize; Olimpik Yüzme Havuzu, İmam Hatip Lisesi bahçesine 1 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası, MSKÜ Fethiye Kampüsüne 1 skor tenis kortu ile mevcut basketbol sahasının etrafına tel örgüsü yapılacak. Marmaris İlçemize; 1 sayı makule deneyimsizlik merkezi, 1 sayı 1500 izleyici kapasiteli spor salonu, 3 skor sentetik çim yüzeyli ayak topu sahası ile 2 nüsha kort yapılacak. Milas İlçemize; 1 adet 250 seyirci kapasiteli el topu spor salonu, 10 sayı sentetik çim yüzeyli futbol sahası yapılacak. Dalaman İlçemize, 4 nüsha sentetik çim yüzeyli ayak topu sahası, 4 adet teniz kortu ile 1 skor kalem gençlik merkezi yapılacak. Kavaklıdere İlçemize, 3 sayı bireşimli çim yüzeyli ayak topu sahası, 1 sayı tenis kortu ile 10 skor basketbol potası, 1 adet mahalle tipi deneyimsizlik merkezi yapılacak. Köyceğiz İlçemize; Aşılanmamış, Çayhisar ile Köyceğiz Mahallelerine 1’er skor senettik çim yüzeyli ayak topu sahası ile 10 skor basket potası yapılacak. Ortaca İlçemize; 1 sayı 250 peyrev kapasiteli spor salonu, 1 nüsha tenis kortu, 6 nüsha bireşimli çim yüzeyli futbol sahası, 10 sayı basketbol potası, 1 skor tür bilgisizlik merkezi yapılacak. Seydikemer İlçemize; 3 adet sentetik çim yüzeyli ayak topu sahası, 10 adet basket potası, 1 skor nev toyluk merkezi yapılacak. Ula İlçemize; 8 skor bireşimli çim yüzeyli futbol sahası, 1 skor 250 izleyici kapasiteli spor salonu, 1 adet nısıf olimpik yüzme havuzu, Gökova Mahallemize 1 skor mahalle tipi gençlik merkezi yapılacak. Yatağan İlçemize; 7 nüsha sentetik çim yüzeyli ayak topu sahası, 10 nüsha basket potası, 1 skor nizami bireşimli çim yüzeyli futbol sahası, soyunma odaları, sekilik, tenvir ve çevre düzenlemesi yapılacak” diyerek yatırımlar için Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tevessül etmek için emeği geçen herkese teşekkürname etti. – MUĞLA

Share: