Muğla haberi: Milas’ta Muhtarlar Günü kutlandı

2015 yılından bu yana kutlanan 19 Ekim Muhtarlar Günü, Muğla’nın Milas ilçesinde görev fail muhtarlar ve ilçe protokolünün katılımıyla kutlandı.

19 Teşrinievvel Muhtarlar Günü zımnında Milas’ta merasim düzenlendi. Hacıilyas Mahalle Muhtarlığı önünden yürüyüş ile başlayan merasim Atapark Meydanı’nda çelenk sunma töreni ile bitmeme etti. Milas Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güdücü ve muhtarlar tarafından Atatürk büstüne çelenk sunulmasının peşi sıra gocunmak duruşunda bulunularak İstiklal Marşı seslendirildi.

Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, CHP Muğla Saylav Suat Özcan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, hane başkanları, kurum amirleri, muhtarlar ve kocabaşı eşlerinin katılımıyla düzenlenen merasim Milas Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Sürücü’ın günün ehemmiyet ve anlamını tamlayan konuşmasıyla bitmeme etti.

Çoban konuşmasında şunları dile getirdi:

“Biz muhtarlar bildirişim açısından çok mehabetli benzeri görevi ödeme etmekteyiz. Bizler siyasal parti ismi belirtmeksizin mahalle ve karye halkı yoluyla ismen seçiliriz. Bu nedenle, insanların güvenini kazanmış, hareketli, adaletli, hukukun üstünlüğüne kani kişiler atılmak zorundayız. Halkın ikbal ve arzularını, sıkıntılarını önceki elden bir art makama bildiren insanlar yerine rastgele devir vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda çalışıyoruz. Tabii bizim bile makul sorunlarımız var. Bu sorunların çözümü noktasında de yavaş bire bir şekilde çabalıyoruz. İlerleyen süreçte birlik yerel idarecilerimizin bütün oran büyüklerimizin ortak mutabakatıyla bu sorunların çözüleceğine inanıyorum. Çünkü biz mahalle sınırlarımız doğrultusunda sorumluluk bölgemiz içerisinde enfrastrüktür çalışmalarından tutun, düğün ve cenaze işlemlerine büyüklüğünde uzanan çok geniş tıpkısı yelpazede vatandaşlarımızın gerekseme ve taleplerinin birinci aşama muhatabı oluyor ve bunlar fasletmek isteyen evvel şahıslar oluyoruz. Bugüne büyüklüğünde Milas’ta lazım Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız ister ilçemizde hizmet veren hava ve kuruluşlar bizlerin beraberinde oldu. Taleplerimizi duygusal kulağıyla dinlediler ve üstün tıpkısı özveriyle taleplerimizi yerine getirmeye çalıştılar. Onlara benzeri misil daha sizlerin uğrunda teşekkürname girmek istiyorum. Bizim görevimiz sav elde etmek değil, hal üretmektir. İlkemiz oran ve halk beyninde zinde bire bir köprü olmaktır. Umum muhtarlarımızın bu özel gününü istekle kutluyorum. Muhtarlar gününüz kutlu olsun”

Güdücü’ın yaptığı konuşmanın peşi sıra aktiflik lokma ikramı ve toplu foto çekimleri ile son buldu. – MUĞLA

Share: