Hekimlerden Ttb Gestalt Konseyi’ne İstifa Çağrısı

EKSIKSIZLIK DEĞER ATALAY

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Eşkal Konseyi Başkanı Çiy Korur Fincancı’nın PKK ile mücadelede kimyevi zırh kullanıldığı yönündeki açıklaması üstüne müstacel davet ile Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde benzeri araya gelen 15 hekim odasının temsilcileri, TTB Forma Konseyi’ne çekilme çağrısı yaptı.

Güzelyurt’taki toplantıya; Aksaray, Amasya, Giresun, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Konya, Erzurum-Kars-Gümüşhane-Bayburt-Ardahan- Iğdır, Malatya, Nevşehir, Niğde, Kalaba, Rize- Artvin, Tokat, Yozgat Doktor Odası ile 14 Mart Tıbbiyeliler Derneği ve Milliyetçi Hekimler Derneği temsilcileri katıldı. Yapılan ortak açıklamada, Türk Tabipleri Birliği Eşkal Konseyi istifaya nida edildi.

“HEKİMLİK MESLEĞİNİ ELİ KANLI YILDIRI ÖRGÜTÜ İLE ADETA MÜŞTEREK GETİRME EMELLERİNE ASLA İZİN VERMEYECEĞİMİZİ BİLİNMESİNİ BİR YOL ELAN İLAN EDİYORUZ”

Eş açıklamayı Aksaray Doktor Odası Başkanı Rıfkı Karabatak okudu. Karabatak, şunları söyledi:

“Mevcut Türk Tabipleri Birliği Başkanı’nın milletimizin ayn bebeği önemli Türk Silahlı Kuvvetleri’mize attığı çirkin bühtan ve karalamalara alın tavır alabilmek üzere ivedili çağrısıyla Aksaray’da ayrımsız araya mevrut Rum tabip odaları komutan ve temsilcileri olarak; Türk Tabipleri Birliği Suret Konseyi’nin derhal incizap etmesini, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğünü yüreğinde hisseden herhangi bir Türk hekiminin Türk Tabipleri Birliği mevcut Hat Konseyi’ni parçalanmamış iletişim araçlarını kullanarak çekilme etmeye davet etmelerini, Türk Tabipleri Birliği’nin bu mendebur fenomen nedeniyle çabucak alışılmadık umumi asamble fethetmek için güruh kararı almasını, tekmil hekimlerimizin odalarına eş çıkarak hem ülkemiz üstüne hem de tamam hekimler üzerine oynanan bu bulaşık oyunları kaldırılmış etmelerini istiyoruz.

Kendilerini ‘insan hakları sözde savunucusu’ kabilinden zar ederek Türk hekimlerinin adeta zekasıyla dümen geçmelerini, ülkemiz üzerinde aut güçlerle ahali ele vererek oynanan temas türlü çepel oyunu gördüğümüzü; doktorluk mesleğini eli hunriz yildiri örgütü ile adeta yaninda getirme emellerine katiyen müsaade vermeyeceğimizin bilinmesini bir sefer henüz car ediyoruz.

“SAMSUN’DA BAŞLATILAN MİLLİ MÜCADELENİN KAT ROTASI, AMASYA, SİVAS VE ERZURUM TOPLANTILARIYLA BITMEME EDECEKTİR”

Türk Tabipler Birliği’ni özgürlüğüne kavuşturmayı amaçlayan bu kutlu yürüyüş, celil önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizin kurtuluş mücadelesini başlattığı Samsun’dan başlatılacaktır. Samsun’da başlatılan milli mücadelenin kez rotası; Amasya, Sivas ve Erzurum toplantılarıyla bitmeme edecektir. Burada alışılmadık güruh çağrısına katılan kül tabip odaları olarak bu hususlarda uygun olduğumuzu tamam Türk hekimlerine ve aziz milletimize bildirme ederiz.”

Share: