Muğla evcil haberleri: Menteşe’de Kadınlara Afiyet Taraması

Menteşe Belediyesi tarafından planlı ‘Sağlıklı Cemiyet Toplumsal Uray’ projesi kapsamında kırsal mahallelerde planlı çalışmalar bitmeme ediyor. Proje kapsamında Avcılar Mahallesi’ndeki kadınlara Menteşe Belediyesi Keyif İşleri Müdürlüğü eliyle kadınlarda kesif görülen kanserler ve erken tanı üzerine eğitimler verildi. Eğitimlerin peşi sıra 34 kadının Kanser Er Tarama Merkezi’nde (KETEM) tetkikleri yapıldı.

Menteşe Belediye Reisi Bahattin Sim, dosdoğru cemiyet içtimai belediyecilik anlayışıyla temas zaman vatandaşların birlikte olduklarını belirterek şunları söyledi:

“Rustik mahallelerimizde çabucak öğün, alt çatı çalışması yapmıyor, ayrımsız zamanda burada kıpırdak vatandaşlarımızın sağlıklarıyla üstelik yakından ilgileniyoruz. Bu kapsamda başlattığımız ‘Dosdoğru Sosyete Içtimai Şehremaneti’ projesi ile kırsalda zinde kadınların cisim ve ruh sağlıklarına müteveccih çalışmalarımıza bitmeme ediyoruz. Belediyemize sadık Esenlik İşleri Müdürlüğü vasıtasıyla kırsaldaki kadınlara ulaşılıyor ve kadınlarda sık tanıdık kanserler ve er tanı karşı mukteza bilgilendirmeler yapılıyor. Sunulan eğitimlerin peşi sıra kadınlar belediyemiz vasıtasıyla ücretsiz servis araçlarımız ile alınıp KETEM’de ücretsiz taramaları yapılıyor. Halkımızın sağlığı gelişigüzel şeyden zer. Zinde bir topluma dosdoğru bireyler ile ulaşabiliriz. Bu konuda insana yapışık projeler üretmeye ve bu projelerimiz ile vatandaşlarımızın birlikte olmaya bitmeme edeceğiz.”

Share: