20 yaşındaki genci soluk davası yüzünden öldürmüşler

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 20 yaşındaki inşaat işçisi Kenan Uzunay’ın başından silahla tutkun halde ormanlık alanda bulunması ile ilgilendiren 5 can gözaltına makbuz. Kenan’ın nefes davası dolayısıyla öldürüldüğü sav edildi.

29 Ağustos Pazartesi haset akşam ezanı saatlerinde Bodrum- Güvercinlik arasındaki misil kenarında ormanlık alanda kimliği belirsiz bir naaş bulunmuştu. Gökçeler mevkiinde tempo terasını geçtikten ahir kötü virajın olduğu bölgeye denize girmeye mevrut 2 gailesiz, ormanlık alanda tıpkı kişiyi esasen tutkun halde buldu. İhbarın ardından bölgeye mevrut sağlık ekipleri, şahsın hayatını kaybetmiş olduğunu tayin etti. Güllabi ekipleri, fenomen yeri ve çevresinde degaje yetenekli inceleme yaptı. Olay yeri ve çevresinde dedektörle arama yapıldı.

Üzerinden kimlik çıkmadı

Görüngü yerinde ceset üstünde yapılan önceki incelemede başın peş kısmından sıkılan kurşunun alından çıktığı öğrenildi. Ayağında çedik ve üzerinde şort tişört bulunan şahısta etiket çıkmadı. Ceset, ölü açımı üzere Muğla Adli Tababet Kurumu’na gönderildi. Uzunay’ın cenazesi ailesi eliyle alınarak memleketi Patnos’a götürüldü ve orada toprağa verildi.

Naaş, 20 yaşındaki inşaat işçisine ilgilendiren

Cesedin kime ilişkin olduğu ise ertesi periyot muhtemelen oldu. Cesedin, Dert Patnos tevellütlü 20 yaşındaki Kenan Uzunay’a ilişik olduğu ortaya daha çok. Uzunay’ın birkaç ay önceki Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’ne geldiği ve inşaat işinde çalıştığı bildirildi.

Telefonla konuşup evden imdi, bire bir daha dönmedi

Cinayete kurban revan gencin arkadaşları, olaydan ayrımsız bölüm önce akşam saatlerinde Kenan Uzunay’ın telefonla konuştuktan bilahare ‘tamam abi geliyorum’ deyip kaldığı yerden ayrıldığı ve bir henüz idraksiz dönmediğini söyledi. Kenan Uzunay’ın şu anda cezaevinde kâin babasının 2008 yılında Veca’nın Patnos ilçesinde bambaşka tıpkı kişiyi, başına keserle vurarak öldürdüğü belirtilirken sormaca çağ davası üzerine yoğunlaştırıldı.

Cinayetin nedeni nefes davası çıktı

Soruşturma çerçevesinde İzmir, Isparta ve Burdur İl Inanma Müdürlükleri ile uyanık yoluyla eşzamanlı cerrahi müdahale yapıldı. Operasyonda M.D. ve F.K. İzmir’de, N.C. Isparta’da, Y.E. ve S.C. Burdur’da gözaltına alındı.

14 almanak dem davasında öldürüldü

Soruşturmada cinayetin, 2008 yılında Ağrı Patnos’ta öldürülmüş adamın yeğeni N.C. tarafından intikam kabul etmek için işlediği belirlendi. Kıya takkadak N.C. ile gelişigüzel 2 kişinin elan olay durumunda olduğu kaydedildi. Kıya takkadak fenomen durumunda olmayan özge 2 kişinin ise yardım ve karyola suçlamasıyla gözaltına alındığı belirtildi.

5 kaknem, işlemlerinin peşi sıra adliyeye gönderme edildi. Şüphelilerin sevki sırasında kurnaz degaje güvenlik önlemleri aldı. Şüphelilerden biri adliye girişinde basın mensuplarının sorduğu “Kenan’ın neden öldürdünüz, soluk davası mı vardı” sorusuna “Haberim bulunmayan” şeklinde cevap verdi. Şüphelilerin adliyedeki işlemleri sürüyor. – MUĞLA

Share: