Motorine remiks konusunda bindirim geldi! Litresi yeniden 26 lira seviyesine yükseldi

Petrol fiyatları ve dolar kurundaki değişimlere bağlı namına akaryakıt fiyatlarındaki hayatiyet devam ediyor. Geri remiks mevrut motorine zaman ayrımsız defa henüz bindirim geldi. Bu şeb yarısından itibaren motorinin litresi 77 kuruş elan arttı.

MOTORİNİN LİTRESİ BIRÇOK LİRA OLDU?

Zammın arkası sıra motorinin litresi İstanbul’da 25 teklik 99 kuruşa, Ankara’da 26 lira 10 kuruşa, İzmir’da ise 26 lira 12 kuruşa yükseldi.

FİYATLAR SÜREKLİ DEĞİŞİYOR

18 Ağustos Perşembe haset motorine 79 kuruş zam, benzine 83 kuruş tenzilat, 20 Ağustos Cumartesi günü motorine 1 teklik 7 kuruş remiks, 25 Ağustos Perşembe günü motorine 95 kuruş bindirim, 30 Ağustos Salı haset benzine 1 liralık 4 kuruş tenzilat, 3 Ilkgüz Cumartesi haset benzine 1 teklik 51 kuruş, motorine ise 2 liralık 41 kuruş indirim, 6 Ilkgüz Pazartesi haset benzine 56 kuruş, motorine 70 kuruş zam, LPG’ye ise 40 kuruş iskonto gelmişti.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin üstelik dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş yayın fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler temel alınarak rafineriler aracılığıyla hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca makbul fiyatlar, rekabet ve serbesti dolayısıyla şirketler ve kentlere göre amiyane tebeddülat gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklayan bir tane sendika olan EPGİS için cürüm duyurusunda bulunmasının arkası sıra, sendika sevgili süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.Share: