Kemalpaşa Belediyesi’nden Bin Mektepli Kapasiteli Eğitim Merkezi

Kemalpaşa Belediyesi, yetişek alanındaki çalışmalarını yıpranmamış açacağı 1000 mektepli kapasiteli yetişek merkezi ile sürdürüyor.

Kemalpaşa Belediyesi vasıtasıyla bir nice alanda akıcı sürdürülen eğitim bilimi ve destekleme kursları, Kemalpaşa Belediyesi Eğitim Bilimi Merkezi çatısı altında toplanarak kurumsallık kazanıyor. Kemalpaşa İlçe Merkezi Güven Müdürlüğü karşısında kâin, yaklaşık 1000 öğrenci kapasiteli, 13 derslik, tetkik alanları, konferans salonu, kütüphane ve kılavuzluk servisinin yer aldığı forma LGS ve YKS ağırlıklı yıl boyu ücretsiz yetişek sağlayacak.

Eğitim Merkezi, alanında eksper sarıklı kadrosu ile değerlendirme yorum ve rehberlik servisi ile öğrencileri hedeflerine taşımayı amaçlarken, eğitimde fırsat eşitliği sunacak. Kemalpaşa Belediyesi vasıtasıyla sağlanacak iz desteği ile öğrenciler bildirme bakir koşullarda desteklenecek, uygulanacak özişler programı ile öğrenciler sayımsız soruya erişebilecek. Ayrıca terbiye programı içerisinde iye ve öğrenci odaklı seminerler, toplumsal ve kültürel geziler, motivasyon programları kayran alacak.

GÜNDÜZ BAKIMEVİ, 12 EYLÜL’DE HİZMETE AÇILIYOR

Çalışan ve gelir düzeyi bağan olan ailelere destek olmak amacı ile Örnekköy’de açılacak Kemalpaşa Belediyesi Tarih Kademe, 3-4-5 gözyaşı grubu çocuklarına bakım verecek. Kısaca 50 öğrenci kapasiteli merkezde çocuklara İngilizce, çalışım, satranç, çocuk hakları farkındalık çalışmaları, ruh bilimci desteğinin yanı sıra fiziksel, toplumsal, fert, kognitif ve psikomotor hareket alanlarında bindi olunarak, kendilerini sanatla ve sporla rapor etmeleri amaçlanacak. Haftanın 5 günü 08.30 – 17.30 saatleri beyninde hizmet verecek tesiste, öğrenciler amacıyla diyet uzmanı eşliğinde hazırlanan üç el kemirmek verilecek.

“EĞİTİMDE  FIRSAT EŞİTLİĞİ”

Eğitim Bilimi alanında parçalanmamış kurumlarla teşrikimesai halinde çalıştıklarını vurgulayan Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, “Göreve geldiğimiz önce günden itibaren çok yavaş benzeri sosyal sorun namına gördüğümüz yetişek alanına şişman ehemmiyet veriyoruz. Ülkemizin ve ilçemizin gelişimi amacıyla sunu koskocaman olgulardan aynı  tanesi olduğunu düşünüyoruz. Terbiyeci kimliği civar planda olan aynı komutan yerine ister önce dönemimde icap bu çağ ulaşabildiğimiz büyüklüğünde çok öğrenciye bildirme bereketli imkanlarla bakım verme gayretindeyiz. İlçemizde kâin ölçülü ve ast sağlık grubu ailelerimizin evlatlarının yaşıtlarının gerisinde kalmaması üzere hayata geçirdiğimiz Kemalpaşa Belediyesi Terbiye Merkezi ağız ağıza ücretsiz ve genişlik gür kalitede hizmeti sağlayacak. Anlayışımız eğitimde vesile eşitliği” dedi.Share: