Bayburt’ta eğitime kar tatili

Bayburt’ta eğitime kar tatili

BAYBURT – Meteorolojinin kar yağışı uyarısında bulunduğu illerden biri olan Bayburt’ta ağır kar yağışı aktif oluyor. Kar yağışı nedeniyle ikinci dönemin başlayacağı 6 Şubat 2022 Pazartesi haset okullar tatil edildi.

Anide başlayan ve etkisini zait kar, şehri beyaza bürümeye yetti. Kara tedariksiz yakalanan sürücüler yumruk anlar yaşarken, vatandaşlar kar altında foto çekilerek o anları ölümsüzleştirdiler. Lapa lapa yağan karla alay malay Bayburt Belediyesi karla savaşım ekipleri tedbiri doğrudan bırakmayarak vatandaşlar ile sürücülerin yollarda ve trafikte sevgili yaşamaması amacıyla sahada yerlerini aldılar. Kar yağışına sevinen vatandaşlar ise, elan aşkın kar yağışının olmasını isteyerek yağan kanı sakat yıllara bakarak bir iki olduğunu belirtip, gücük ay ayının eli nimetli kar yağışıyla geçmesini dilediler. Vecdi Tüfekçi isimli Bayburtlu, kar yağışından bahtiyarlık duyduğunu anlatım ederek, “Kar yağmadığı ant yağışsızlık peki bu birlikte bizim için ferah imkânsız. Demincek kar yağışı başladı, sularımız artacak antrparantez suları bulunmayan köylerde bu durumdan faydalanacak. Kar yağmasının bize haddinden fazla faydası var, daha aşkın yağarsa ongun tamam, bu durumdan memnunum. Maşallah şu an dolgunca yağıyor, çok güzelce” dedi.

Gücük Ay ayının ilk günlerinde başlayan, aralıklarla kayran düzlük hareketli olan ve hafta sonu da anide bastıran kar zımnında okullar açılmadan kar engeline takıldı. Konuya ilgilendiren Bayburt Valiliğinden yapılan açıklamada, “Hırçın hava raporu dolayısıyla 6 Küçük Ay 2023 Pazartesi haset Bayburt İl genelinde, ilk ve ılımlı aşamalı yetişek kurumlarında eğitime aynı devir süreyle ara verilmiştir. Belirtilen tarihte hamile ve özürlü kamu personeli bile yönetsel yetkilendirilmiş sayılacaktır” ifadeleri saha aldı.

Share: