Kahramanmaraş’ta şehit ve gazi çocukları beyaz perde etkinliğinde buluştu

Kahramanmaraş’ta 19 Ilkgüz Gaziler Günü kapsamında martir ve gazi çocuklarına müteveccih sinema etkinliği düzenledi.

Bir holding Doğa Dirim Kulübü organizasyonuyla dallar, site merkezinde hususi tıpkı ahzüita merkezinde mevcut beyaz perde salonuna götürüldü.

Yaklaşık 100 şehit ve gazi çocuğunun katıldığı etkinlikte kollar canlandırma film izledi.

Patlamış akdarı ve çeşitli içeceklerin ödül edildiği etkinlikte ayrıntılar sevinçli dakikalar yaşadı.

Etkinlikle ilgili gazetecilere açıklamalarda kâin Ana Ortaklık Umumi Heyet Üyesi Bilgelik Gümüşer, martir ve gazi çocuklarıyla aynı araya gelmekten muhit haddinden fazla mutlu olduğunu dile getirdi.

Şehitlerin eşsiz emanetleriyle bu kabil etkinliklerle tıpkı araya gelmeyi amaçladıklarını anlatım fail Gümüşer, şöyle konuştu:

“Natür ve Yaşam Kulübü yerine Kahramanmaraş üzere sonuç paye yüce olan Martir ve Gaziler Derneği ile domuzuna benzeri aktiflik planladık. Zaman buradaki şehit çocuklarıyla gelişigüzel bire bir sinema filmi izledik. Bir zamanda kendileri ortamında hediyelerimiz olacak. Tabiatıyla bizim amacıyla şehitler çok şişman önem en ediyor. Tığ onları yalnız bugün hatırlıyoruz amma onlar gelişigüzel antlaşma kalbimizde. Çünkü bizim için bu vatanın içerisinde emin şekilde yaşayabilmemiz üzere varını yoğunu ortaya koyan değme şeyi esbak canını ortaya koyan insanların çocuklarıyla birlikteyiz. Bu bizler için çokça duygusal bire bir şey. Biz onlara gönül borcu borçluyuz.”

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şüheda Dul ve Yetimler Derneği Kahramanmaraş Büro Başkanı Yunus Kahraman da etkinliğe bindi olan ana ortaklık yöneticilerine teşekkürname etti.

Kahramanmaraş’ta güzelce bir etkinliğe imza attıklarını ifade eden Yiğit, “Bugün burada çocuklarımıza sinema etkinliği düzenledik. Değişik hediyeler vereceğiz. Onların unutulmadığını, devletinin, şehri yönetenlerinin, iş adamlarının seçkin soy toplumun bu çocukların beraberinde olduğunu gösterip onların şuncacık gülümsemesine katılmak bizim üzere haddinden fazla eke.” diyerek konuştu.

Etkinlik, martir ve gazi çocuklarına değişik hediyelerin arz edilmesinin peşi sıra sona erdi.Share: