MHP’nin Kayseri mitingi

MHP Umumi Başkanı Fehamet Bahçeli, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in sözlerine tepki göstererek, “Geliriz gelmesine amma gündüzünüzü şeb kabil örtmeye, tacizlerinizin bedelini misliyle ödetmeye seve seve, çift çift, kanımızla, canımızla geliriz.” dedi.

Bahçeli, partisince Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda planlı “2023’e Doğru: Namzet Anlaşılan, Karar Kemiksiz” antetli mitingde yaptığı konuşmada, CHP’ye yönelik eleştirilerde bulundu.

“Bu CHP zihniyetinin yatacak yeri yoktur” diyen Bahçeli, şunları kaydetti:

“Bu CHP zihniyetinin günahları diz boyudur. Bugünkü CHP zihniyeti Kuvayımilliye iradesiyle geceyle devir kabilinden farklıdır. Bazı dikenini gülünden seçer, cümle ettiğinin mahsulünü benzeri dönem nasıl biçer. Kılıçdaroğlu gündüz bilmez, ecdad bilmez, budun bilmez, erdem bilmez, terbiye bilmez; bildiği biricik öz yalandır, iftiradır, izansızlıktır. Kayseri’nin anılmış benzeri sözünü uyarmak isterim. ‘Ahrazın dilinden anası anlarmış.’ Hangi var kim bu Kılıçdaroğlu’nun dilinden üstelik dileğinden üstelik dimağından de anlayan, anlayacak olan yoktur. Merhum Peyami Safa’nın dediği kabil, ‘yalana bırakınız insanı, eşya üstelik başkaldırı etmelidir.’ Atıcılık, milli ve manevi ayar yağmacılığı, yabancılara şaklabanlık zillettir, illettir, rezalettir, CHP’sinden HDP’sine, İP’inden DEVA’sına kadar hepsinin yakasına yapışmıştır. Kılıçdaroğlu’nun yegâne aynı doğru lafını duyanınız oldu mu? CHP’nin ve diğerlerinin milletimizin ve devletimizin lehine küçük üstelik olsa olumlu aynı görüşüne şehadet edeniniz artık mı? Testide ne varsa dışına sızan odur.”

MHP Umumi Başkanı Bahçeli, “Fikirde hangi bulunuyorsa fiile yansıyan üstelik odur. İleri düzeyde beyin dağılması işlek Kılıçdaroğlu, meğer Sakarya Savaşı’nın Sakarya ilimizde yapıldığını sanıyormuş. Nasıl olsa bozacının şahidi şıracıdır, kendisini dinleyenlerin alkış tufanı koparması bile dolgun benzeri bilgisizlik gösterisine işarettir. Nutuk’tan değil, Atatürk’ten değil, toptan yarar ve çıyanlık merkezlerinden ilhamını alanların akıbetleri böylesine mefluçtur. Doğrusunu Cenabıhak biliyor evet İstanbul’daki Belgrat ormanlarının Sırbistan’de, Arnavutköyü’nün Arnavutluk’ta, Ankara’daki Tunus Caddesi’nin dahi Tunus’ta olduğunu söylerse hiç şaşırmayınız.” ifadelerini kullandı.

Kayseri’nin yetiştirdiği değerlerden birisi olan İncili Çavuş muammer olsaydı Kılıçdaroğlu’nu gecikmeksizin ona havale edeceklerini, onun mizah üreten diline zimmetleyeceklerini dile getiren Bahçeli, “Nihayetinde aşina kabaklık çığlığı karşısında yapılacak ayrıksı benzeri madde dahi olmazdı. Bu kapsamda Hz. Ebubekir’e atfedilen şu kortej aynısıyla Kılıçdaroğlu’nu tanım etmektedir. ‘Abidin cahili, şeytanın oyuncağıdır. Ayrımsız fareyi cebinde taşıyanlar kabil.’ İhya girmek amacıyla hangi büyüklüğünde detay lazımsa, imha için üstelik o kadar gaflet uykusu kafidir.” diye niteleyerek konuştu.

“İtibarlı tıpkısı Türkiye fotoğrafı herkesin dikkatini çekmiştir”

Bahçeli, vicdanı kurumuş, şuuru kapanmış, akli melekeleri felç geçirmiş olanların sulak alanda de susuz, güneşli yerde de karanlık kalacağını vurgulayarak, şöyle bitmeme etti:

“Gerçekten car ediyorum, inme ittifakı yarınlarımıza engel çekemeyecektir. Zül ittifakı büyük Türkiye’nin doğuşuna engel olamayacaktır. Türkiye seçkin meselede hakem misyonu üstlenen tıpkısı ülkedir. Türkiye ne diyeceği, ne yapacağı iptila uyandıran ayrımsız büyüklük konumundadır. 16 Eylül’da Özbekistan’ın Semerkant kentinde planlı Şanghay İşbirliği Teşkilatı’nın 22. Büyüklük Başkanları Zirvesi’hangi diyalog ortağı Türkiye’yi temsilen katılan Cumhurbaşkanı’mız ve heyeti ayn doldurmuş, rabıta odağı haline gelmişler, yararlı ve tartılı tutumlarıyla herkesle temas kurmayı, mübarek görüşmeler yapmayı başarmışlardır. Rusya- Ukrayna savaşı başta gelmek için, ülkemiz bilcümle kriz ve ülkü alanlarına candan ve diplomatik hınzırca müdahale etmektedir. İnsanı ve insanca değerleri merkezine kayran etken bire bir diplomasiyle bölgemizde ve toptan zeminde hazar kuşağı monte etmek üzere savaş fail kredili ayrımsız Türkiye fotoğrafı herkesin dikkatini çekmiştir. Bu nedenle zül partilerinin ayarları yılgın, hangi diyeceklerini şaşırmışlar, dut ballıdarı bülbüle dönmüşlerdir.”

“Masa dağılacağı büyüklüğünde filhakika dağıldı”

Kavim İttifakı’nın HDP’yle çok çepel benzeri uyuşma süresince olduğunu belirten Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“FETÖ’ye dal eğmiş vaziyetteler. PKK’nın dalga suyuna girmiş haldeler. Bu nedenle zilletin ta dibindeler. Global emperyalizmin kul kadar izindeler. Türkiye düşmanlarının emrindeler. Türkiye’nin izmihlaline hizmetteler. Milli birlik ve muadele bağlarımızı koparmanın derdindeler. Budunsal ve içtihat hepten bölücülüğü kaşımanın hevesindeler. Türkiye ekonomisini kötülemenin peşindeler. Palikarya tezlerine bindi vermenin hedefindeler. Terörle mücadeleyi bitirmenin niyetindeler. Suriye’birlikte, Irak’ta, Libya’birlikte, Karabağ’da, Balkanlar’üstelik, Kafkaslar’de, Semavi Vatan’da Türkiye’nin patetik uğraş gücünü, sevap ve yasal varlığını tartışmaya açmanın emelindeler. CHP, İP, HDP, SP, Gelecek ve DEVA’nın beraberinde TİP, TKP, Iş Partisi, Emekçi Hareket Partisi, Sosyalist Meclisler Federasyonu, Içtimai Özgürlükler Partisi üstelik zilletin göbeğindedir. Berrak veya saklayarak olsa birlikte bunların umum kapısı birbirine açılmaktadır. Kılıçdaroğlu bu mezellet koalisyonunun cumhur reisi adayı olmak için çırpınmaktadır. Gelişmeler can sıkıcı olunca CHP yönetimi mayasız masa ittifakını yıldırma noktasına gelmiştir. Kılıçdaroğlu şayet aday olmazsa, ‘Alevi olduğu için reddedildi algısı’ yerleşirmiş. Bunu topluluk ve demokrasi hazmedemezmiş. Birlikte altılı ganyan masa dahi dağılırmış. Masa dağılacağı kadar elhak dağıldı, fakat CHP yönetiminin değişik vuzuhsuz budala ve münasebetsiz söylemlerinin sağtöresel ve akıllıcasına hiçbir yanının bulunmadığı de ortadadır. Alevi İslam inancına ehil kardeşlerimizi tahrik eden vasıta bölücü, ayırıcı, kutuplaştırıcı ve tiksinme saçan aynı dildir. Bu bühtanı ağzına alanlar Türk milletinin varlığından, birliğinden, kardeşliğinden, yükseliş ve diriliş gayesinden haddinden fazla tasalı olan namertlerdir.”

“Alevi’si bile bizim, Sünni’si dahi bizim, Caferi’si üstelik bizimdir. Türkü bile biziz, Kürdü dahi biziz, biz Türk milletiyiz.” diyen Bahçeli, “CHP’nin bu kargışlı iddiası milli güvenliğimize tehdittir. Benden sonrası tufan anlayışına saplanıp artan aynı yöntem koltuğundan Türkiye’ye gelecek sadece hüsrandır. Türk milleti bu tip bir azgın fitneye boğaz vermeyecektir. İP’in başkanına Kılıçdaroğlu’nun adaylığı sorulunca, ‘bu seçimi tehlikeye atamayız’ cevabını vermesi kurnaz ve kumpasçı bir üsluptur, benzeri zamanda yeniden ayağa ikircikli ve iki yüzlü benzeri anlayışın dışavurumudur. İP, altı oku bağlamış, terörist Demirtaş ‘Kılıçdaroğlu’na farklı içtimai kesimlerin şanlı aynı desteği var’ sözleriyle İP’in bağını cezaevinden çözmeye kalkışmış ancak inme cephesinde sular aynı tip durulmamış, sıkıntı dinmemiştir.” değerlendirmesinde bulundu.

“Türkiye sevdası iliklerimize kadar işlemiştir”

Bahçeli, Halk İttifakı’nın sözünün söz, duruşunun kesin olduğunu vurgulayarak, “Yüreklerimizdeki yurt ve budun sevdası çağ büyüklüğünde balaban, Çanakkale kadar aşılmazdır. Cumhur İttifakı’nda aldatma-ver ilişkisi yoktur. Menfaat ortaklığı, getirim paylaşımı, dayanak kavgası, dirlik taksimi, ulufe dağıtımı yoktur. ya hangi vardır olur? Ahlak vardır, milli hissiyat vardır, inan vardır, buyruk vardır, feragat vardır, beraberlik vardır, sevgi vardır, istinkâf etmek vardır, ulus vardır, Türkiye sevdası iliklerimize kadar işlemiştir. Aklımızda olan yemeden içmeden ve hemen Türkiye’dir, Türk milletidir, milli bekadır. Gönlümüzde, Türk-İslam coğrafyalarının, soydaşlarımızın, ilmek kardeşlerimizin huzura, güvenliğe, istikrara, refaha ve barışa ulaşan olması yatmaktadır.” dedi.

“Türk’ün azameti karşısında tutunamaz”

“Karabağ’da ajitasyon üstüne provokasyon yapan, kardeşlerimizin kanını döken caniler, Türk’ün azameti karşısında tutunamaz.” diyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Karabağ Azerbaycan’dır, Karabağ ağababa yadigarıdır, Karabağ Türk yurdudur. Can gardaşlarımız ne ahit ve nerede istiyorlarsa onlarla çelikten bilek oluruz, tıpkısı mevziye girer etten cidar öreriz. Ankara’yla Bakü’nün kaderi birdir. Türk’ü, Türk’ten ayıracak ne aynı cızık, ne dahi benzeri engel vardır. Türkiye, Azerbaycan ile sonuna kadar dayanışma içindedir. Tığ iki ihtişam bir tane milletiz, bedenlerimiz ayrı olsa üstelik canımız birdir. Karabağ’birlikte vurulup yere sakıt neferler bizim neferimizdir. Rahmetle ve hürmetle andığım şehitler bizim şehidimizdir. Alınacak intikam, sorulacak hesap namusumuza emanettir. Kriz imalatçısı, toptan provokatör BENDE Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi’nin Tayvan’dan sonradan Erivan’a yolculuk planı kimlerin birlikte yürüdüğünün delili, zamanlama bakımından budaklı ve sorumsuz aynı ziyarettir. Anlaşılıyor kim Türkiye’yi ve Türk milletini ciharıyek taraftan kuşatma altında tutuyorlar. Tıpkısı yanda Ermeni çeteleri, başka yanda Palikarya kepazeliği, aynı yanda cenup sınırlarımız boyunca tahriklerini sürdüren yıldırı örgütleri, ayrıksı yanda küresel baskılar.”

Bahçeli’den Miçotakis’e aksülamel

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in Türkiye’ye “geceleyin yetişme gün gel” dediğini hatırlatan Bahçeli, “Geliriz gelmesine amma gündüzünüzü geceleyin üzere örtmeye, tacizlerinizin bedelini misliyle ödetmeye seve seve, çift çift, kanımızla, canımızla geliriz. Geldiğimizde Miçotakis’i korumaya ne efendilerinin ne bile güvendiği iş birlikçi çevrelerin gücü da yetmez. Misyon Türk milletidir, cebe çekenler ise toptan emperyalizmin cinayet devriyesine çıkarttığı vatansızlardır.” şeklinde konuştu.

Bahçeli, tarihin yer nazik toplumsal göz projesinin hükümet vasıtasıyla hayata geçirildiğini belirterek, 81 ilde ve eksiksiz ilçelerde 2023-2028 yılları arasını havi süreçte 500 bin toplumsal hane, 250 bin hane amaçlı arsa, 50 bin iş yeri yarmak yoluyla millete forslu tıpkısı hizmet üzere kolların sıvandığını dile getirdi.

CHP’nin İzmir’bile milyon dolarları ödeyerek dinleti düzenlediğini belirten Bahçeli, CHP’nin bühtan atmakla, yapılanı aşağılamakla, dün akilane dediği kanunları bugün Anayasa Mahkemesine taşımakla çalışır olduğunu rapor etti.

“Kılıçdaroğlu’ndan üstelik solcu da imkânsız”

Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun “ego de milliyetçiyim, ben birlikte ülkücüyüm” gürültüsünü çıkarmasının boşuna olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

“Terörist Demirtaş’ın göğsüne madalya asmayı düşünen bir şahısla ulusçuluk benzeri sinede, bire bir vicdanda, tıpkı fikirde barınamaz, yaşayamaz. Tıpkı bedende hem iblis hem üstelik ferişte olmaz, helal aşa yasak katarak bellek tamahkâr, Kılıçdaroğlu’ndan dahi solcu da olamaz. Inme ittifakı Türkiye’nin karşısında, Milliyetçi Akıntı Partisi ve Halk İttifakı Türkiye’nin tarafındadır. Alçalma ittifakı, İmralı canisinin, teröristbaşı Gülen’in, PKK’nın, Firavun’un, müstevlilerin, sömürgecilerin yanındadır, Milliyetsever Akıntı Partisi ve Topluluk İttifakı Kayseri’nin, Nevşehir’in, Niğde’nin, Aksaray’ın, Kahramanmaraş’ın, mazlumların, gariplerin, ülkemizi büyütme, ihya ve zenginleştirme mücadelesi veren gelişim adamlarımızın arkasındadır. Tığ, mutlak ve hayat dolu Türkiye’den tarafız. Biz, feda edilecek bir tane tıpkısı insanımız namevcut, gelişigüzel Türkiye’yiz diyen tarafız. Tığ, zalime Güç, mazluma Yunus olan tarafız. Tığ, toptan oyunlara cebin milli duruştan tarafız. Çağrımız, ‘önce ülkem ve milletim’ diyen herkesedir. Çağrımız, ‘bu millet, bu vatan, bu sancak benim’ diyen herkesedir. ‘Paylaşılacak vatanım, vazgeçilecek insanım namevcut’ diyen temas yurt evladıyla yolumuz birdir. ‘Biz birlikte Türkiye’yiz’ diyen dizge bu milletin özbeöz evladıdır.”

Alandakilere 2023’te sandığa gitmeleri ve Halk İttifakı’na düşünce vermeleri çağrısında kâin Bahçeli, Kayseri’den haddinden fazla ümitvar şekilde ayrıldığını söyledi.

Rahmetlik Alparslan Türkeş’i anan Bahçeli, sözlerini Dadaloğlu’nun “Mesabe Mevlam senden benzeri dileğim var (Muhtaç eyleme)” şiirini okuyarak sonlandırdı.

(Bitti)Share: