KAHRAMANMARAŞ – Ululuk desteğiyle gösteriş merkezi açan karı müteşebbis 256 kişiyi hareket sahibi yaptı

Kahramanmaraş’ta izzet desteğiyle görk merkezi açan ve 8 yılda 9 şubeye ulaşan müteşebbis Seher Başaran, 256 kişiyi hisse senedi sahibi yaptı.

Kentteki tıpkı işletmede ayrıntılı müddet güzellik uzmanı olarak çalışan, evli ve 3 çocuk annesi Başaran, aynı müddet sonra görk merkezi kurmaya karar verdi.

Küçük ve Mutedil Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Sübvansiyon İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) girişimcilik kurslarına 8 yıl ilk katılan Başaran, belgesini aldıktan sonra KOSGEB’den 50 bin liralık cihaz, 50 bin teklik da icar ve personel desteği ile gösteriş merkezi açtı.

Zaman içerisinde işlerini büyüten ve zaman 7’si Kahramanmaraş’ta, 2’si Gaziantep’te koyulmak amacıyla 9 şubede müşterilerine bakım veren Başaran, işletmelerinde 256 kişiyi istihdam ediyor.

Başaran, AA muhabirine, celal desteğinin başarısını tetiklediğini anlattı.

Çocuklarının rızkı üzere yola çıktığını dile getiren Başaran, işlerinin haddinden fazla iyicene gittiğini, personel sayısını artırdığını, işletme sayısını çoğalttığını ve devamında markalı bayilik (franchising) ahzetmek isteyenlerin kendisine geldiğini aktardı.

Güzellik merkezinin yanında Milli Terbiye Müdürlüğüne bağlı eğitim bilimi merkezinin üstelik bulunduğunu anlatan Başaran, burada yetiştirdikleri öğrencileri sektöre kazandırdıklarını belirtti.

Öğrencilerinin aynı kısmının birlikte çalıştığını, benzeri kısmının birlikte farklı merkezlerde işe girdiğini dile getiren Başaran, özlük güzellik merkezini beğenmek isteyen eş girişimcilerle tecrübelerini paylaştığını, onları yönlendirdiğini söyledi.

Sevdiği işi düzenlemek başarıyı getirdi

Başaran, işlerin büyümesinin ve müşterilerden mevrut talebin artmasının kendilerini bahtiyar ettiğini ve gururlandırdığını ifade ederek, “Tıpkı işte kudretli görünmek istiyorsanız sevdiğiniz işi yapmalısınız. Aynı eş sevdiği işi yapıyorsa doğrusu gerisinin geleceğini düşünüyorum.” diyerek konuştu.

KOSGEB Kahramanmaraş İl Müdürü Yasin Efdal de kurum kendisine girişimcilere müteveccih bindi programlarının devam ettiğini dile getirerek, şunları aktardı:

“Alelhusus bile eş girişimciler, ilimizin kalkınması üzere kocaman aynı bahis. Bu kapsamda 8 sene geçmiş desteklediğimiz Seher Başaran bile bizden aldığı destek sonrasında 9 ofis açmış ve 200’ün üzerinde istihdam sağlıyor. Bunları yaşamak bizleri haddinden fazla memnun ediyor.”

Share: