KAHRAMANMARAŞ – Şehit çocuğuna sürpriz mevlit haset kutlaması

Mardin’in Nusaybin ilçesinde, bölücü yıldırı örgütü mensubu teröristlere müteveccih operasyonda martir olan Açıkgöz Uzatmalı Çavuş Melik Duyğal’ın oğlu Mustafa Sağlam, 13. gözyaşı gününde unutulmadı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Martir Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Şubesi, Kahramanmaraş Kurtuluş Spor Kulübü’nde forvet oyuncusu olan Mustafa Sert Duyğal’a antrenman yaptığı sahada şaşırtı tevellüt haset kutlaması yaptı.

Sürpriz karşısında aynı müddet sersemlik faal ve kendisi için hazırlanan tevellüt haset pastasındaki mumları üfleyen Mustafa Sağlam, Onikişubat İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli ile pastasını keserek bando arkadaşlarına izaz etti.

Mustafa Sağlam Duyğal, gazetecilere, sürpriz karşısında oldukça şaşırdığını belirterek, düzenleyenlere teşekkür etti.

Kaymakam Keçeli birlikte şehitlerin geride bıraktığı evlatlarının kendilerine bırakılan genişlik şişman güç olduğunu belirtti.

Derneğin girişimleriyle şehidin ailesi ve kaymakamlık namına böyle tıpkı şaşırtı hazırlamaya değişmeyen verdiklerini anlatan Keçeli, “Şehitlerimizin emanetlerinin başımızın üzerinde yeri var. Milletimizin bildirme altın varlıklarından bire bir tanesi onlar. Zaman bile Berk’e domuzuna bire bir sürpriz oldu. İnşallah Sağlam kardeşimiz ve özge sporcu kardeşlerimizin devletine, vatanına, milletine ve ailesine yarayışlı okşayıcı insanlar olmasını diliyoruz.” dedi.

Dernek Başkanı Mehmet Yüce Küpeli dahi geleneksel arkaç getirdikleri tevellüt günü kutlamalarına bitmeme ettiklerini belirterek, çocukların bir entelekt mutluluğuna eş olabilmenin kendilerine gelgel verdiğini söyledi.

Share: