İskenderun Çap Hastanesinin melfuf binasında taharri kurtarma çalışmaları sürüyor

Model üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki depremde yıkılan İskenderun Fehamet Hastanesi munzam binasının enkazında arama kurtarma çalışmaları yürütülüyor.

İskenderun ilçesi Dumlupınar Mahallesi’nde tehlikeli hizmet, hikmet tedavi, poliklinik hizmetleri ve ara sıra idari birimlerin olduğu blokun çökmesi nedeniyle bölgeye irsal edilen ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

UMKE, IVEĞEN ve Kıran Düzenlilik Komutanlığı ekipleri ile askerler, yağmura rağmen enkazın altında kalanlara ulaşmak üzere uğraş ediyor.

Binanın etrafını aydınlatan ekipler, kimi vakit aksiyon makineleriyle bazı bazı üstelik halk birliğiyle vatandaşlara ulaşmaya çalışıyor.

Enkazdan çıkarılanlara, hastane bahçesine kurulan çadırda geçmiş müdahaleleri yapılıyor. Bazı vatandaşlar da enkazdaki yakınlarından ati fen üzere şifahane çevresinde bekliyor.

Hastanenin ekleme binasında zaman süresince bitmeme eden kontrol istirdat çalışmalarında aralarında bire bir çiftin de bulunduğu sayrı, hasta yakınları ve sağlık çalışanları kurtarılmıştı.

Share: