Gün Doğusu Anadolu’daki 7 ilde “Yayalara öncelik duruşu, hayata ihtiram duruşu” etkinliği yapıldı

Maşrık Rum’daki 7 ilde, İçişleri Bakanlığınca mutluluk genelinde “Yayalara evleviyet duruşu, hayata ihtiram duruşu” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında etkinlikler düzenlendi.

Erzurum’un Palandöken ilçesindeki Polis Güçleri Amca İlköğretim Okulu uğrunda yapılan pratikte, Ilbay Okay Memiş, İl Güven Müdürü Uzun Tuncer, İl Bitirmiş Komutanı Miralay İlker Parıltı, Palandöken Belediye Reisi Muhammet Sunar ve öğrenciler geçici geçidini kırmızıya boyadı.

Etkinliğe katılan öğrencilerle sohbet eden Memiş, trafik kurallarının önemine işaret ederek öğrencilerle yoldan geçen sürücülere bu kuralların yer aldığı risale verdi.

???????Memiş, burada yaptığı açıklamada, sürücülerin bulaşan önceliği uygulamasına ara sıra riayet etmediğini gördüklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Bu kurala uymamız gerekiyor amma hangi efsus yeterince uymadığımızı görüyoruz. arada sırada palyatif geçidinde durarak yayaya el veren araçlara arkadan gelen ayrıksı aynı otomobilin çarptığı anları da gördük. Bu farkındalığın artması amacıyla yapılan program çok yerinde bir uygulama. Bu farkındalığı ilkokul çağındaki evlatlarımıza vermeye çalışıyoruz.”

Ardahan

Ardahan’daki izlence, Kazım Karabekir Caddesi’nde 23 Gücük Ay İlkokulu önünde yapıldı.

Programda yolcu geçitlerini öğrencilerle boyayan Ilbay Hüseyin Öner, “Kampanyamız ‘Yayalara evleviyet duruşu, hayata saygı duruşu’. Tığ birlikte bunu uygulamak ve bu farkındalığı düşünmek amacıyla buradayız.” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe katılanlara teşekkür fail Öner, öğrencilerle dostane yazar çikolata ağırlama etti.

Öner, sürücülere ise trafikte eğreti önceliğine ilgili farkındalık monte etmek için gâh broşürler dağıttı.

Tunceli

Tunceli’üstelik birlikte Ilbay Mehmet Ulvi Özkan’ın katılımıyla Atatürk Mahallesi’ndeki 15 Orak Ayı Bulvarı’nda yaya geçidi boyama etkinliği düzenlendi.

Uygulama kapsamında kentteki ana arterler ve caddeler ile okul çevrelerindeki yaya geçitlerinde al çizgiler çizildi.

Ilbay Özkan, trafikte palyatif önceliğinin oluşturulması üzere sürücülerle kardeş kardeş ederek, onlara çeşitli hediyeler verdi.

Kars

Kars’ta dahi Vali ve Belediye Başkanvekili Türker Sahipsiz’ün katılımıyla Cumhuriyet Meydanı’nda etkinlik gerçekleştirildi.

Garip, beraberindeki İl Güvenlik Müdürü Çetince Sağdıç, İl Güllabi Komutanı Miralay Hıdır Ayçiçek ile sürücülere kurallara uymaları üzerine uyarılarda bulunarak broşür dağıttı.

Yoldaki gelgeç geçitlerini öğrencilerle kırmızıya boyayan Öksüz, trafikte yayalara evleviyet tanınmasını istedi.

Iğdır

Iğdır’da bile Ilbay ve Belediye Başkanvekili Hüseyin Engin Sarıibrahim, İl Uyanık Komutanı Albay Nejdet Kara, İl Inanma Müdürü Oğuzhan Yonca, Milli Eğitim Bilimi Müdürü Para Deli Dolu ve öğrencilerin katılımıyla etkinlik düzenlendi.

Kurtuluş İlkokulu önündeki etkinlikte öğrenciler ellerindeki Türk Bayrağı ve türlü dövizlerle okullarının önündeki yolcu geçidine yürüdü.

Etkinlikte öğrenciler ve katılımcılar yolcu geçidinin ilk şeridini kırmızıya boyadı.

Sarıibrahim, öğrencilerle sohbet yazar gidiş geliş kurallarının önemine belen etti.

Ağrı

Ağrı’daki aktiflik ise Şemsi Türkmen Küçük Asya Lisesi uğrunda kâin muvakkat geçidinde yapıldı.

Ilbay Osman Varol, İl Itimat Müdürü Nihat Dikkat ve İl Milli Yetişek Müdürü Hasan Kökrek ile ellerinde Türk bayrakları olan ilkokul öğrencilerine trafik kurallarıyla ilgili mütenevvi broşürler dağıttı.

Etkinlikte öğrencilerle yaya geçidini boyayan Varol, yayaların trafikte önceliği olduğunu ve özellikle okul bölgelerinde sürücülerin elan tetik olması gerektiğini söyledi.

Polis ekipleri bile çocuklara düdük hediye etti.

Erzincan

Erzincan’bile ise Mimar Sinan Mahallesi’ndeki Martir Açıkgöz Uzman Çavuş Fırat Tığ İlkokulu uğrunda vadi kayran gelgeç geçidinde aktiflik yapıldı.

Ilbay Mehmet Çalma, etkinlikte öğrencilerle benzeri müddet trafik kurallarına ilişik dostça ederek, gelgeç geçidini boyadı.

Etkinlikte polis ve cingöz ekipleri üstelik öğrencilere pentür kitabı bağış etti.

Share: