Galatasaray’ın kader ölçülü sahası Lucas Torreira’nın hasrolunmak istediği iddia edildi

Galatasaray’ın sezon başında Arsenal’den kadrosuna kattığı Lucas Torreira üzere menajeri Pablo Bentancur’dan flaş tıpkısı açıklama geldi. İtalyan basınına konuşan Bentancur, oyuncusunun Galatasaray’da bir yıl oynadıktan bilahare İtalya’ya çağrıştırmak istediğini söyledi.

“İTALYA’DA ILETILMEK ZOR KAÇINAN”

Pablo Bentancur, “Biraz takımla görüştüm. Torreira, Galatasaray’da aynı yıl buyurmak ve arkası sıra Serie A’ya çağrıştırmak istiyor. İtalya’ya ve İtalyan futboluna cebin şişman ayrımsız sevgisi var. Onu baştan Serie A’da koparmak baski olamaz. Tecrübesi var ve çağcıl futbolda bulunması zor ayrımsız oyuncu” dedi.

“DÖNÜŞÜ EL DEĞİL”

Bentancur antrparantez, “Torreira ile ayrımsız pakt ilgileniyor. Ayrımsız bambaşka kulüp ise nakil döneminde ne olacağını çekmek istiyor. Torreira için İtalya’ya vurdumduymaz dönüşü yumruk adına görmüyorum” diye niteleyerek konuştu

6 MİLYON EUROYA ALINDI

Galatasaray, zaman başında 26 yaşındaki futbolcuyu Arsenal’den 6 milyon euro bonservis bedeli karşılığında kadrosuna katmıştı. Torreira, soluk-kırmızılı kalıp altında 12 maçta sahaya bundan sonra. Uruguaylı futbolcunun güncel çevre değeri 15 milyon euro olarak gösteriliyor.

RIBERY BILE GİTMİŞTİ

Galatasaray, 2005 yılında zaman başında kadrosuna kattığı Franck Ribery’yi bedelsiz olarak Marsilya’ya kaptırmıştı. Ribery, peşi sıra Bayern Münih’e nakil olmuştu.

26 yaşındaki Torreira, kariyerinin yeryüzü mübarek dönemini İtalya’da buyurmak istiyor. Avrupa’da piyasası olan Lucas Torreira, elan geçmiş Arsenal, Atletico Madrid, Fiorentina üzere takımlarda minval giymişti.

Share: