FEV Türkiye, büyümesine otonom ve elektrikli mobilite hizmetleriyle ivme kazandırıyor

FEV Türkiye, mühendislerine saha beğenmek üzere serencam teknoloji ADAS/KIŞI- ve tahrik sistemleri geliştirdiği yıpranmamış benzeri binayı hizmete açtı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, April 2022’üstelik Teknopark İzmir’deki evvel ofisini açan FEV Türkiye, İYTE’den çıkışlı olan bildirme bol yetenekleri de bünyesine kattı ve gücük sürede pek çok uzmanı istihdam ederek aksiyon gücünü üçe katladı. Firma istihdamda 500’den fazla kişiye ulaştı. İzmir’deki varlığını genişleten FEV, bakir döl kendiliğinden ve elektrikli dil serisi ihya projelerinin yürütüldüğü iki bükülmüş şube binasının açılışını bile gerçekleştirdi.

Kurulduğu günden bu yana bir nice üniversite ile teşrikimesai özne FEV Türkiye, üniversite-endüstri hareket birliklerinden belde 2 yol ödüle müstahak görüldü. Antrparantez, Great Place to Work Enstitüsü eliyle yayınlanan “The Best Workplaces 2022” listesinde yer aldı. Ofislerinin bütünü teknoparklarda konumlanan firma gelirinin yüzde 70’inden fazlası az dışına ihraç edilen teknolojileri yardımıyla toptan müşteriler siparişlerinden elde ediyor.

Araç ve yazılım geliştirme, özerk özerk sürüş, elektrikli ve konvansiyonel itki sistemleri alanlarında yenilikçi tıpkı mühendislik hizmeti sağlayıcısı olan FEV Türkiye, SAE Kırat 4 otonom sürüş özelliklerini hedefleyen yıpranmamış zürriyet akülü elektrikli araçlar geliştiriyor.

Açıklamada görüşlerine meydan verilen FEV Asya Umumi Heyet Başkanı Dr. Ulrich Pfahl, yeni büro binalarının açılışından hava bahtiyar olduklarını belirtti.

Üniversite-uran gelişim birlikleri İYTE ve Teknopark İzmir ile güçlendirerek hedefleri doğrultusunda Türkiye’deki faaliyetlerine hız kazandıracaklarını nâkil Pfahl, “FEV Türkiye, topluluk olduğu meşgul kurgu, yazılım ve itki sistemleri konusundaki know-how ile beyinli çözümleri herkesin kullanımına sunu üzerine önderlik etmesini sağlayacak. Hem mevcut, hem birlikte gelecekteki zorluklara bakir analizör keşfetmek amacıyla değişik deneme ve uzmanlıklara erbap arz bembeyaz beyinleri tıpkısı araya getiriyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

İzmir Erdemli Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran de, “Nisan ayında Teknopark İzmirimizde çalışmalarına başlayan FEV Türkiye, faaliyetlerine Enstitümüze yıpranmamış kazandırdığımız Teknopark İzmir B-1 Binasında devam edecek. Haddinden Fazla sayıdaki projesini daha geniş tıpkı kadroyla yeni yerinde sürdürecek olan FEV Türkiye ailesine görklü olsun diyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Verilen bilgiye bakarak, B1 Binası’nda planlı açılış törenine, İYTE Rektörü ve Teknopark İzmir Umumi Heyet Başkanı Prof. Dr. Yusuf Baran, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gamze Tanoğlu, Teknopark İzmir Genel Müdürü Prof. Dr. Metin Tanoğlu, FEV Asya Yonetim Oturmuş Başkanı Dr. Ulrich Pfahl, İş Ihya Direktörü Ayar Alp Şans, Kurumsal Dalavere ve Sürdürülebilirlik Direktörü Didem Bahtiyar, Teknopark İzmir ve FEV Türkiye çalışanları ile davetliler katıldı.

Share: