Manisa’da 72 yaşındaki şahıstan,

Akhisar ilçesi kırsal Kayışlar Mahallesi’nde tüvana ‘İhsan Hala’ olarak bildik trans karı Mualla İhsan Çolak, bitişik mahallede Yeniosmaniye’da ateş parçası evli, Halil İbrahim Ersem’in evine 2013-2017 yılları arasında temizliğe gitti. İddiaya göre, Çolak, evine temizliğe gittiği Ersem’den 1200 TL takanak dünyalık aldıktan sonradan aynı elan temizliğe gitmediği kabil parayı bile idraksiz ödemedi.

‘HALA DENİLEN İHSAN PARASINI ÖDEMİYOR’ DİYE AFİŞ DAĞITTI

Duruma sinirlenen Ersem, ‘Hala denilen İhsan, 2017’dahi almış olduğu 1200 TL’yi yöntemince ödemeyeceğim dedi’ yazılı kağıtlar hazırlatıp mahalledeki zar, cıvıltı direkleri ve kahvehanelere yapıştırdı. 1200 TL’nin kendisi amacıyla cesim olmadığını ancak kendisine yapılan haksızlığa götürüm edemediğini tamlayan Halil İbrahim Ersem, “Eşimin rahatsızlığı nedeniyle İhsan’ı evime temizliğe çağırdım. Yaklaşık 4 sene üst üste geldi. 2017 yılında ‘Amca sıkıntım var, bana tıpkısı cirim dünyalık verebilir misin’ dedi. Hangi üzere olduğunu sorduğumda, ‘Biliyorsun, kadınlar ve benim durumumda olan şahıslar, babalarının mütekait aylığından yararlanabiliyor. Bankaya biraz borcum var. Borcumu kapatıp az buçuk emniyet çekeceğim, o parayla operasyon yerine kadın olup, babamın mütekait parasından yararlanacağım’ dedi.

“ACIDIM, KURBAN PARAMI VERDİM”

Ego bile durumuna acıdığım amacıyla bayrama andıran evdeki kurban param olan 1200 TL’yi kendisine verdim. Borcu ödemedi. Herhangi Bir gördüğümde, ‘Ne oldu’ diye sorduğumda, bahaneler uydurdu. Ben birlikte karşılığında temizliğe gelerek ödeyebileceğini söyledim. Ancak, çağırdığımda temizliğe de gelmedi. Arkası Sıra matbaaya gidip, halkın bu kişinin zahir biri olduğunu öğrenmesi, borç vereceklerse titiz olmaları amacıyla hatırlatmak amacıyla seçkin yere yapıştırmak için ‘Hala denilen İhsan, 2017’birlikte almış olduğu 1200 TL’yi resmen ödemeyeceğim dedi’ bağlanmış kağıtlar bastırdım. Bu suçsa, suçuma razıyım. Paramı alana kadar de bunu yapmayı sürdüreceğim” diye niteleyerek konuştu.

‘ASLA ÖYLE BİR BORCUM YOK’

Uca İhsan Çolak ise Ersem’in iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyleyerek, “Halil İbrahim Ersem’e katiyen anca bire bir borcum namevcut. Kendisinin evine temizliğe gidiyordum. Illet hakeza tıpkı şey yaptı anlamadım. Duvarlara ve kahvehanelere benim hakkımda abece yazdığı için yasal süreci başlattım. Beni hangi ant görse taşlama ediyor. Sonuçlarına katlanacak. Eş girmek print, bizim gibilerinin toplumda yaşaması daha yumruk. Gereken neyse yapılsın istiyorum, adalete güveniyorum” diyerek konuştu.

Share: