Familya ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığından çocuklara yetişek paketi

Sülale ve Içtimai Hizmetler Bakanı Derya Üzüntülü, meslek hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Nezaret olarak çocukları kırtasiye ve betik yönünden üstelik desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Karı ve Içtimai Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 yetişek tedrisat yılına tedbir kapsamında kırsal bölgelerdeki ihtiyaç sahibi ailelerin beş ve ortaokula bitmeme eden çocukları için “Terbiye ve Hisse Senedi Bindi Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Yardımcı, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın kırsal bölgelerindeki gerekseme sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; sırt çantası, kalem kutusu, tagaddi çantası, boya, defter, türlü kadar malzemelerin yanında Nezaret eliyle genel ağ sitesinden car edilen Çocuk Dostu Kitap Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Bindi paketlerinde Ev ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık’ın, çocuklara yazdığı tezkere üstelik meydan alıyor.

Bakan Çokluk Yanık, konuyla ilgili değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günlük Gösteri Planı doğrultusunda sabık yıl 22 ilin kırsal bölgelerinde çocuklar üzere koruyucu ve inhibitör hizmetler hakkında bilgilendirme yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu anlayışsız bildirimler üzerine bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını rapor eden Izdıraplı, bala himaye hareketli ekipleri aracılığıyla rustik bölgelerdeki çocukların apotr ve önleyici hizmetlere erişimini artırmaya ve punt eşitliği sağlamaya müteveccih çalışmalar yürütüldüğünü anlattı.

Yeni yetişek tedris yılı önceden kırsal bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla “Eğitim Bilimi ve Hisse Senedi Bindi Paketleri” hazırlandığına meni fail Üzüntülü, şunları kaydetti:

“Ekol hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Karı ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı adına çocuklarımızı kırtasiye, mektup yönünden üstelik destekliyoruz. Eğitim Bilimi ve Hisse Senedi Destek Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin yanında Bakanlığımızın hazırladığı Bala Dostu Tezkere Listesi’ndeki kitaplardan dahi koyduk. Okula bilcümle olarak başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza muvaffakiyetli aynı yetişek tedrisat yılı diliyorum.”

Share: