Erzincan’da 13 vesile sürücüsüne 12 bin 743 liralık ukubet kesildi

Erzincan devlet genelinde güvenlik uygulaması gerçekleştirildi. Yapılan pratikte, 13 komütatör sürücüsüne 12 bin 743 TL nakdî ceza kesildi.

Genel asayiş ve amme düzeninin devamının sağlanması ve terör örgütlerinin beklenen eylemlerinin engellenmesi, engelleyici ve caydırıcı tedbirlerin alınması amacıyla Erzincan mülk genelinde “Umumi Güvenlik Uygulaması” gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen uygulamalar çerçevesinde, 610 kişinin GBT/KİHBİ/UYAP sorgulaması, 274 aracın ise teftiş ve kontrolü yapılarak;

4 şalter sürücüsüne KTK 91, Zorunlu mali sorumluluk sigortası yaptırmamaktan 784 TL, 5 araç sürücüsüne KTK 48/5, özel otomobili 0,50 promilin üzerinde alkollü yerine sarmak, hususi makine dışında artan özge araçları 0,20 promil üstünde alkollü kendisine kullanmaktan 9.115 TL, 1 açkı sürücüsüne KTK 65/1-a, taşıma sınırı üzerinde geçici almaktan 153 TL, 2 açkı sürücüsüne KTK 34/a, Muayenesi yapılmamış tıpkı aracın trafiğe çıkmaktan 854 TL, 1 çevirgeç sürücüsüne KTK 36/3-a, çoban belgesiz namına motorlu vesile kullanmaktan 1.837 TL doğmak amacıyla toplamda 12 bin 743 TL nakdî ceza uygulanarak 5 kişiye TCK 179/3, trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan adli muamele yapıldı.

Konu ile ilgilendiren yapılan açıklamada, “Türk Polis Teşkilatı kendisine, ilkin düzenlilik, yıldırı ve uyuşturucu olayları tevessül etmek için umumi güvenlik ve kamu düzeninin sağlanması, cürüm işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması, yanlışlık delillerinin ele geçirilmesi ve gidiş geliş güvenliğinin sağlanmasına müteveccih çalışmalarımızı kanuncu sınırlar içerisindeki fariza, mezuniyet ve sorumluluklarımıza sadık kalarak bugüne kadar olduğu kabilinden imdi bile tavizsiz tıpkısı şekilde sürdürmeye bitmeme edeceğiz” denildi. – ERZİNCAN

Share: