Denizli spor haberi… Pamukkale Belediyespor sezona iddialı başlıyor

Pamukkale Uray spor‘un karı voleybol takımı 2022-2023 sezonuna amade. Sezonun önce maçında Muamele günü Antalya Megaspor’u konuk edecek olan mavi-beyazlı topluluk mevsim sonunda play-off’a kalmayı hedefliyor.

Pamukkale Belediyespor Kulübü’nün etkin olduğu kadınlar uçan top branşında saha kayran takımı 2022-2023 sezonuna amade. Bu sezon Kadınlar Voleybol 2. Ligi’nde klan gösterecek olan mavi-beyazlı kadro çalışmalarını antrenör Kazım Şengün gözetiminde yaptı. Sabık mevsim kadroda bulunan Sedef Ders, Değişik Büte, Kaynak Öztürk, Nurcihan Karakaya, Ecenur Arslan, İrem Söz, Rana Koyuncu, Hatice Kraliçe Büyükçe, Gülem Altay, Ceyna Alp ve Medih Aydın Sebep ile yollarını ayıran Pamukkale Belediyespor, İlayda Dinçarslan, Tuğçe Demirtaş, Zeynep Semih, Büşra Ulusoy, Ada Lara Dalkıran ve Beyza Honazlı’yı alıntı etti. Sezonun evvel maçında 9 Ekim Muamele günü Hasan Güngör Spor Salonu’nda saat 15.00’de Antalya Megaspor’u misafir edecek olan Pamukkale Belediyespor, kullanılmamış döneme galibiyetle iletilmek istiyor. Gökçe-beyazlı kulübün yöneticileri takımın antrenmanını ülfet ederek, sporculara başarılar dilediler.

“Bu yıl amacımız ilk 2 tam yer alıp, play-off’a müracaat etmek”

Ağustos ayından beri eskimemiş sezon hazırlıklarına devam ettiklerini anlatım fail Pamukkale Belediyespor Karı Voleybol Takımı Antrenörü Kazım Şengün, “Hafta sonunda sezonu açıyoruz. Bakir sezona iyi hazırlandık, hazırlık maçlarında Fethiye, Marmaris, Bodrum takımlarıyla karşılaştık ve gür sonuçlar elde ettik. Takımımızda giden, mevrut oyuncularımız oldu. İlk sezonumuzda lige 4. olmuştuk, geçtiğimiz yıl 2 ortalama farkıyla play-off şansını kaçırmıştık. Bu yıl amacımız önceki 2 sırada kayran alıp, play-off’a müracaat etmek. Ben sporcularımıza ve ekibime güveniyorum. Bizlere bindi olan fahri başkanımız Avni Örki’ye ve umumi heyet üyelerimize teşekkürname ediyorum. Tekmil Denizli halkını hafta sonundaki maçta takımı desteklemeye çağırma ediyorum” dedi.

“Hedefimiz play-off’lara dinmek”

Takımın oyuncularından Tuğçe Demirtaş ve Zeynep Ahi ise yeni sezonda takımını başarıyla göstermek için sezona gür hazırlandıklarını belirterek, “Bize güvenen ve destek olan Pamukkale Belediyesi ailesini genişlik ongun şekilde öğretmek için var gücümüzle çalışacağız. Hedefimiz play-off’lara çalışmamak. Cemi Denizli’yi bizlere bindi olmaya bekliyoruz” diye konuştular.

“Pamukkale’yi spor kenti haline tebliğ etmek istiyoruz”

Pamukkale Belediyespor Fahri Başkanı ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, sporun ve sporcuların seçkin ahit yanlarında olduklarını tabir ederek, “Tığ Pamukkale’yi spor kenti haline anlatmak istiyoruz. Bu nedenle sporun seçme branşına bindi veriyoruz. Kadın uçan top takımımız bu sezonda birlikte 2. Lig’de uğraş edecek. Takımımızın bu sezon murat kendisine belirlenen Play-off’lara kalacağına inanıyorum. Takımımıza 2022-2023 sezonunda başarılar diliyorum” dedi. – DENİZLİ

Share: