Cumhur Reisi Erdoğan Cumhuriyet Altını tarihinin yer balaban sosyal göz projesi lansman töreninde konuştu: (3)

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Altını tarihinin sunma balaban içtimai hane projesiyle, iş yerlerini 350 bin liradan başlayan fiyatlar ve 2 bin 633 liradan başlayan taksitlerle, 120 kamer vade ile emekçilere ve taze girişimcilere sunacaklarını bildirdi.

Beştepe Kavim Kongre ve Firez Merkezi’nde planlı, Cumhuriyet tarihinin bildirme büyük içtimai konut projesinin lansman töreninde mütekellim Erdoğan, şu anda 12 ilde, 3 bin 930’u bütün, toplam 10 bini aşan uran tipi iş yeri projesi yürüttüklerini söyledi.

Kampanyanın önce etabı kapsamında, 10 bin eskimemiş hareket yerini elan aşağılık ve orta ölçekli sanayicilerin hizmetine sunacaklarını tamlayan Erdoğan, nesir edecekleri hisse senedi yerlerinin, ülkenin yatırımına, üretimine, sanayisine ve istihdamına hatırı sayılır bir yardım sağlayacağını dile getirdi.

Cumhur Reisi Erdoğan, “Onlarca ayrımlı sektöre yayılan onarım ve imalat kollarında yoğunlaşan hasis işletmelere hitap fail sanayi tipi gelişim yerlerimiz, 100 bine yakın munzam istihdam sağlayacaktır. Bu iş yerlerini, 350 bin liradan başlayan fiyatlar ve 2 bin 633 liradan başlayan taksitlerle 120 kamer mehil ile amele kardeşlerimize, tendürüst girişimcilerimize sunacağız. Tamam bu yatırımların elan önce çivileri çakılır çakılmaz uran çarkları hızlanmaya, ekonomimiz güçlenmeye ve 200 bin yıpranmamış istihdamla aksiyon gücümüz kazanmaya başlayacaktır. İlk evim, ilk hareket yerim projesinin 81 ilimize, ülkemize ve vatandaşlarımıza şiddetli hayır olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Erdoğan, dünyada toplumsal bölük, ihtişam ve arkalama uygulamalarının, konuşu daralma dolayısıyla izansız plana atıldığı tıpkısı dönemden geçildiğini, alelhusus içtimai bölük projelerinin, inşaat malzemelerinin maliyetlerindeki çılgın artışlar sebebiyle tamamen durduğunu aktardı.

Cumhur Reisi Erdoğan, “Tığ ise çağın değme ihtiyacı üzere bölük arzında yaşanan daralmaya karşı dahi çözümü yerel ve milli imkanlarla arıyor, buluyor ve hayata geçiriyoruz. Gerçekte eskiden beri şişman konut projelerimiz Anayasamızda yer alan içtimai kerem ilkesini bildirme ileri ve faal düzeyde hayata geçirdiğimiz alanlardan biridir. Türkiye’nin serencam dönemde yaşadığı oylumlu iktisadi büyümeye, ihracatta ve üretimde gösterdiği performansa sınırlanmış, ekonomik atılımının yeryüzü somut örneklerinden biri birlikte işte bu basamak kampanyasıdır.” diye niteleyerek konuştu.

Dünyada hiçbir ülkenin, maliyet ve süre kendisine atılganlık edemediği ayrımsız projeyle, milyonlarca vatandaşı ocak sahibi yapmakta azimli olduklarını belirten Erdoğan, şöyle bitmeme etti:

“Hane üretimindeki hızımızdan ve aksiyon kalitemizden takip etmek isteyen Avrupa’daki, Asya’daki ve Afrika’daki tecrübemizden yararlanmak isteyen onlarca mevki var. Biz bu alandaki birikimimizi öncelikle vatandaşlarımızın istifadesine sunuyoruz. Bu resim, bir ciddi meselesi olmanın ötesinde, her araç altında millete bakım için mesai, reprodüksiyon ve savaş etme anlayışının elbette benzeri sonucudur. Kerem milletine bakım amacıyla çalıştıkça, kavim birlikte devletine daha mıhsıçtı paylaşmak de daha çok itimat etmektedir. 15 Orak Ayı gecesi yaşananlar bu hakikatin yeryüzü can alıcı ifadesidir.”

Hükümetleri döneminde, hayata geçirdikleri el erki ve kalkınma devrimleriyle milletle devleti, evveli on paralık olmadığı kadar bütünleştirdiklerini, birleştirdiklerini ve güçlendirdiklerini belirten Erdoğan, “Ev projelerimizi de bu tatlılıkla yürütüyoruz. Ailelerimizin, konutlarıyla toplumsal ve kültürel imkanlarıyla ne kadar gani, ne kadar eğlenceli iskân yerlerinde yaşarlarsa hem kendi bireyleri beyninde hem çevreleriyle o büyüklüğünde metin münasebat ortamında olacaklarına inanıyoruz.” dedi.

“Türkiye’yi kat sayı tıpkısı talih haline getirmenin gayreti içerisindeyiz”

Cumhur Reisi Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda İstanbul Esenyurt’taki göz dağıtım projesine ait da “Dayanç zait 3 dayanaklık etmek artı 4. Orada vatandaşlarımızın mutluluğunu gördüm. Esenyurt bilindik geçmişi itibarıyla gecekonduların vâsi olduğu bire bir düzlük ama orada kentsel transformasyon projesiyle çokça aheste bir adım attık, atıyoruz ve hep bunlarla beraber şehirlerimize yakışan tıpkısı yapılaşmayı yaparak Türkiye’yi kat sayı bire bir büyüklük haline getirmenin gayreti içerisindeyiz.” şeklinde konuştu.

Erdoğan, deprem konutlarına ilişkin bile şunları söyledi:

“İzmir’de yaşanan zelzele ve alelacele depremden sonradan o bölgeyi lacerem değiştirdiğimizi, zahir dönüştürdüğümüzü ev tasdik töreninde yekpare İzmirlilere ekranları başında izleyen tamlık milletimize gösterdik. Tıpkı öz Malatya’de, Elazığ’birlikte ve Erzincan’bile cümle buralarda bile gösterdik. Yangınlar oldu, Antalya-Muğla bilcümle buralarda şipşak inşaatların yapımını gerçekleştirdiğimiz kadar gelip, ‘Başkanım bütünü ongun iyice da benim traktörüm gitti benim halim ne olacak, benim savuşturmak teknem oydu’ diyen ekinci kardeşime dedim ki ‘Bir hafta süresince traktörün sana gelecek.’ Biz ayrımsız haftayı bulmadan traktörünü o fellah kardeşimin namına ve onun kabil çevredeki bütün çiftçilere traktörlerini ulaştırdık.”

“Yurtlarımız elan dolmuş değil”

Projenin cümlesi, 500 bin basamak, 250 bin göz gayeli yer ve 50 bin iş yeri bittiğinde, 3 milyon 750 bin kişiyi daha tehlikesiz dirim alanlarına kavuşturmuş olacaklarını aktaran Erdoğan, “Cumhuriyet Altını tarihinin sunu iri sosyal konut hamlesinin sevincini milletimizle yaşarken, ülkenin temas kazancına, değme sevincine, herhangi bir güzelliğine itiraz edenler da unutmayın, onlar boş durmuyor. Temas projemiz kadar, 500 bin içtimai konutun birlikte yapılamayacağını söylemelerini ben kermen bile almıyorum.” diye konuştu.

Laf değil, hisse senedi ürettiklerini, hisse senedi yapmaya devam edeceklerini dile getiren Erdoğan, şöyle bitmeme etti:

“Bizi anne şaşırtan, mugayeret cenahının, gençlerimizin sülale sahibi olmalarına cebin çıkmasıdır. Hiçbir konuda gençlerimize güvenmeyenler, bu hususta de bire bir yaklaşımı göstermektedir. Ey muhalefet, tığ göreve geldiğimizde sizin gençlerimize verdiğiniz burs neydi ya 45 liracıktı. Demincek burslar 650’ye, 850’ye bundan sonra ve minimum ücrete bundan sonra kimlerin, lisansüstü terbiye tedrisat görenlerin. Biz böyle yaklaşıyoruz gençlerimize ve biz gençlerimizi hamdolsun sokaklarda bırakmadık. Şu an itibarıyla 850 bin gencimizi iskan edecek yurtlarımız var. Yurtlarımız henüz dolmuş değil, yurtlarımızı dolduracak müracaat henüz bulunmayan amma biz buna rağmen kullanılmamış ilavelerle 1 milyonun üzerine inşallah yurtlarımızı çıkaracağız. Biz gençlerimize hep güvendik, bütün inandık, hep bindi verdik. Ev projemizde birlikte onlara olan güvenimizi ve desteğimizi kendilerine yüzde 20’lik tıpkısı kontenjan ayırarak gösterdik. Bir Zaman elbette yüz binlerce gencimizin TOKİ projeleri ile sülale sahibi olmalarını sağlamışsak bugün de aynısını yapacağız.”

Reisicumhur Erdoğan, Türkiye’ye kazandırdıkları herhangi bir im kabil toplumsal bölük projesinin da millete olan vefa borcunu ödemenin vasıtası kendisine akseptans ettiklerini belirterek, “Alelhusus alelhusus TEKNOFEST gençliğini bizim rastgele yönüyle desteklememiz gerekiyor.” dedi.

Erdoğan, sosyal hane projesinin ayrı bir özelliğine dikkati çekerek “Çeyizciler amacıyla tatlıca olsun. Çünkü seçkin bölük 250 ayrımlı cihaz noktasında tıpkı hareketlenme meydana getiriyor. Dolayısıyla ekonomiye de ayrı bire bir hareketlenme demektir bu. İnşallah attığımız bu adımla, bu projemizin ülkemiz için yeni tıpkısı tırmanışa, kullanılmamış ayrımsız dirilişe komütatör olmasını diliyorum.” ifadesini kullandı.

-Notlar

Programda, Cumhuriyet tarihin yeryüzü nazik toplumsal bölük hamlesinin tanıtım filmi izlendi.

Törene, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Reisicumhur Yardımcısı Fuat Oktay, Yargıtay Başkanı Mehmet Kaplıca, Hak Bakanı Bekir Bozdağ, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Maksat Çalım, Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, Kaynak ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel, İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TBMM Başkanvekili Azamet Adan, YANLIŞSIZ Tümen TBMM Ekip Başkanı İsmet Yılmayan ile Balaban Ilişki Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici katıldı.

(Bitti)

Share: