Çiftteker Fest kapsamında Tour Of Sakarya’nın geçmiş etabı yapıldı

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Sakarya Büyükşehir Belediyesinin ocak sahipliğinde düzenlenen “Bisiklet Fest” kapsamında “Tour Of Sakarya” yarışlarının bir numara etabı gerçekleştirildi.

Sakarya Demokratlık Meydanı’ndan start sunulan yarışlara, 13 mızıka ve 18 ülkeden 75 sporcu katıldı.

Kent içre kurulan parkurlarda 105 kilometre ayakçak çeviren sporcular, birbirine üstünlük kurabilmek için korkunç uğraş etti.

Yarışların böylece bir numara etapta Terengganu Polygon Bisiklet Takımı’ndan Moğolistanlı Jambaljamts Sainbayar geçmiş tam meydan alırken, Spor Ayak Velespit Takımı’ndan Burak Abay ikinci ve Almaty Velespit Takımı’ndan Kazakistanlı Igor Chzhan üçüncü oldu.

Yarış böylece dereceye giren sporculara madalyaları Sakarya Valisi Aheste Oktay Yaya Kaldırımı, Sakarya Büyükşehir Şehremini Ekrem Şanlı ve Cumhurbaşkanlığı Proje Idare Müdürü Ulvi Misyon Alemdar aracılığıyla verildi.

Ekrem Muhteşem, dürü töreninde yaptığı konuşmada, Sakarya’dahi dünyanın arz koca organizasyonlarına ocak sahipliği yaptıklarını söyledi.

BMX, MTB ve posta bisikleti alanlarında yaşadıkları repertuvar ve tecrübelerin Sakarya’yı dünyada bisikletin merkezi konumuna getirdiğini tamlayan Majör, “Biz diyoruz kim bundan sonra ilklerin şehriyiz. Zaman gerçekleşen etapta Sakarya’nın sokaklarında dünyanın sunu bereketli sporcuları yarıştı. Bu heyecanı sporseverlerle, şehrimiz insanıyla alay malay varagelmek tezyifkâr şişman benzeri bahtiyarlık.” diye konuştu.

Eke, yarışlara katılan bando ve sporcuları tebrik kartı ederek, “Sakaryamız Türkiye’de ve dünyada bisikletle anılmaya, bu alanda markalaşmaya ve ‘Derrace Şehri’ unvanını en ongun şekilde piyes etmeye bitmeme edecek. Konserlerimiz, yarışlarımız ve EXPO’muzla geçen Bike FEST, bu şehirde tıpkı anane haline gelecek. Emeği geçen herkese teşekkürler.” şeklinde konuştu.

İkinci etabı erte yapılacak yarışlarda 3. kadem 27 Ağustos Cumartesi ve dördüncü aşama da 28 Ağustos Ilişki günü gerçekleştirilecek.Share: