CHP’li Ağbaba’dan Yeşilyurt Belediyesi Tepkisi: “Atatürk Düşmanlığı Tescilli Mustafa Armağan’ı, İnönü’nün Memleketine Çığırmak Malatya’a Hakarettir”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Iye Ağbaba, AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin, “Atatürk’ün hatırasına hüveyda hakaret” suçundan 1 sene 3 ay hapishane cezasına çarptırılan Mustafa Armağan’ı ‘Çocuk Kitapları Festivali’ kapsamında Malatya’ya çağırmasına aksülamel gösterdi. Ağbaba, ” Cumhuriyet Altını, Atatürk ve İnönü düşmanlığı tescilli Mustafa Armağan’ı, İnönü’nün memleketine seslenmek Malatya’ya hakarettir” dedi.

CHP Malatya Saylav Ege Ağbaba, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’e taşlama eden Prof. Dr. Mustafa Armağan’ın AKP’li Yeşilyurt Belediyesi marifetiyle Malatya’ya çağrılmasına reaksiyon gösterdi.

Aynı yazarın elan önce de değişik programlar üzere Malatya’ya çağrıldığını hatırlatan Ağbaba, yaptığı yazılmış açıklamada, “Gelmek ki bire bir arzu borçları yahut eş noktaları var kim bu sicili bozuk kişiye inatla cemaat çıkıp, programa nida ediyorlar. Cumhuriyet Altını Bayramı haftasında Cumhuriyet Altını düşmanını çocuklarla buluşturmak art düşünce değil bile nedir? Cumhuriyete ve Atatürk’e bakışlarının genişlik net göstergesidir” dedi.

Armağan’ın “FETÖ ile gizlenemeyecek benzeri bağının olduğunu” tamlayan Ağbaba, “Armağan’ın 1995-2015 yılları arasında Zaman’da fıkra yazarlığı etraflı süre Cemaat’in TV kanalı olan Ay Işığı TV’birlikte “Gündüz Aynası” ünlü programı, Cemaat’in hazırladığı “BILE” (Diyalog Avrasya) dergisinin umumi eser yönetmenliğini yaptığını, Cemaat’in düzenlediği Abant Platformu toplantılarının ” herhangi bir” katılımcıları ortada kayran aldığını, bu gerçeğin Yeşilyurt Belediyesi marifetiyle muhakkak bilindiğini” vurguladı. Ağbaba, “Demek kim tıpkı ikbal borçları yahut kuma noktaları var ki bu sicili çöp tenekesi kişiye inatla sahip çıkıp, programa çağırma ediyorlar. Cumhuriyet Bayramı haftasında Cumhuriyet düşmanını çocuklarla buluşturmak art niyet değil birlikte nedir? Cumhuriyete ve Atatürk’e bakışlarının en net göstergesidir” dedi.

“İNÖNÜ’NÜN MEMLEKETİNE ÇAĞIRMAK MALATYA’YA HAKARETTİR”

Ağbaba içtimai iletişim araçları hesabından “29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı’nın olduğu hafta, Cumhuriyet Altını, Atatürk ve İnönü düşmanlığı tescilli Mustafa Armağan’ı, İnönü’nün memleketine çığırmak Malatya’ya hakarettir. On Paralık yavru kitabı olmayan bu kişiyi ‘Çocuk Kitapları Festivalinde’ konuşturmak kayırıcı niyetliliktir. Yazıklar olsun” diye paylaşım yaptı.

Share: