Sonuç an haberi! Vekil Aristokrat: Bursa’da mahbes memurlarını taşıyan araca bombalı saldırının failleri yakalandı (3)

‘TUNCELİ’DE 5 TERÖRİST KALDI, YAKINDA TERTEMİZ OLACAK’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Edirne’dahi AK Parti İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Gün Doğusu ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Aristokrat, “Tanrı’a hamdolsun, zaman ülkemizde terörist sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek arı sili, bire bir tek yıldırıcı kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye büyüklüğünde ayrımsız zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a büyüklüğünde senelerce Suriye’üstelik Afrin’den daima yıldırıcı aktardıkları, terörle mücadelede bildirme el alanlardan birisi olan Amanos Dağları Tanrı’a hamdolsun kim tıpkısı bir tane terörist kalmadan zaman arı sili. Tıpkısı taraftan Erzincan tertemiz, Bingöl tertemiz, Erzurum arı sili ve burada inandırmak istiyorum, size göstermek istiyorum, inşallah Tunceli yakında, 5 yıldırıcı kaldı, inşallah geçenlerde arı sili olacak. Cenabıhak baht edecek 29 Teşrinievvel 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde bire bir bir tane sefil yıldırıcı kalmayacak, arı sili olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN GEÇMIŞ SANA BENZEYEN MANDACILAR VARDI’CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Soylu, “Siz büyük devrimlerin altına imza attınız ama zaman burada hareket tamam değil. Yine söylüyorum; yeniden başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Kayırıcı Sakarya Vadi Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Bol memlekette ilkokul, ortaokul, ortaöğretim, darülfünun okumadın mı? Ömründe hiç Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe hiç Sakarya’dan geçmedin mi? Tıpkısı da inanarak anlatıyor. Yalanı o büyüklüğünde güzelce konuşuyor ki, o büyüklüğünde pir konuşuyor. Amma hudut dışı tezkeresine faydalı oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile erk oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle bittabi oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı bittabi alınır. Lan Kılıçdaroğlu, senden evvel bu ülkede sana yakin mandacılar vardı, tarihe gömdü bu kavim, tarihe” diye niteleyerek konuştu.’MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE ÇIFTE ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, ortak yönetim hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını söyleyen Aristokrat, “Demincek ne yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar. Korkuyorum gelişim bana düşecek diyerek. Bunlar geçenlerde karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine çifte atıyor, tıpkısı de uray başkanlarına belen altı çalışıyorlar. Ankara Uray Başkanı’na belen altı çalışıyor, İstanbul Şehremaneti Başkanı’na meni altı çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye senelerce bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi senelerce bu koalisyonlar dümbelek bıraktı, demincek Türkiye’yi tekrar koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna izin etmeyelim” ifadelerini kullandı.

Şanlı Fert ZERAY- Olgay GÜLER- Maksat AKAGÜNDÜZ/EDIRNE,

Share: