Borsa günü düşüşle tamamladı

Borsa İstanbul’üstelik BIST 100 endeksi, günü yüzde 2,07 derece kaybıyla 3.198,16 puandan tamamladı.

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 67,48 nokta azalırken, bütün prosedür hacmi 50,8 bilyon lira seviyesinde gerçekleşti.

Bankacılık endeksi yüzdelik 3,30 ve holding endeksi yüzdelik 2,53 değer kaybetti. Çağ endeksleri ortada yeryüzü aşkın kazandıran yüzdelik 2,64’le mali kiralama, faktoring, en haddinden fazla kaybettiren ise yüzdelik 5,15’le iletişim oldu.

Analistler, yükselen borçlanma maliyetleri ve güçlenen doların sükûnet endişelerini artırması ile küresel piyasalarda risk iştahının bağan seyrettiğini belirterek, oynaklığın bir süre elan gündemde kalabileceğini söyledi.

Biçim bankası yetkililerinin yarınki açıklamalarının yatırımcıların odağında olacağını nâkil analistler, tahvil ve döviz piyasasındaki hareketliliğin birlikte yakından izlenmeye bitmeme edileceğini kaydetti.

ABD’nin 10 almanak ara kazanç faizi Ekim 2008’den sonra ilk kez 4,01’i imtihan ederken, Almanya, İngiltere ve İtalya’da de tafsilatlı vadeli tahvil faizleri yükseliş eğilimini sürdürdü.

Analistler, ferda sıkı süresince hesaplı büzük endeksi ve Türkiye Cumhuriyet Altını Eşkâl Bankası’nın toplantı özetinin, ancak dışında ise ABD’dahi nema, Almanya’üstelik pahalılık, Avro Bölgesi’nde iktisadi cesaret endeksinin izleneceğini ifade ederek, ustalık açıdan BIST 100 endeksinde 3.140 puanın bindi, 3.250 ve 3.370 seviyelerinin direnç konumunda bulunduğunu bildirdi.

Share: