Baştan ATSO Başkanı Seçilen Kısık: “140 yıllık çınarın bayrağını daha yukarıya taşıyacağız”

Antalya Tecim ve Uran Odası Başkanlığı’na yeniden seçilen Davut Sakil, namına bindi olan herkese teşekkürname ederek, “Antalya’nın arz şanlı sivil topluluk kuruluşu olan 140 yıllık çınarımızın bayrağını henüz da üst fark etmek amacıyla tamam Antalya’ya kortej veriyoruz. Geçtiğimiz dönemlerde olduğu üzere bu dönemde gine tamlık sektörlerimizi, Antalya ekonomisini, şehir kültürünü, sanatını, estetiğini ve kente dair seçkin şeyi ATSO namına destekleyeceğiz” dedi.

Antalya Tecim ve Uran Odası’nın (ATSO) 1 Ilk Teşrin’de Patika Komitesi seçimleri ile başlayan seçme süreci Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri, TOBB Delegeleri ve Düzen Bağı Kurulu’nun seçimleriyle bitmeme etti.

ATSO seçimlerine Kırmızı listeyle giren bulunan Başbuğ Davut Yoğun aldığı 59 düşünce ile baştan göreve seçilirken, Gökçe listeyle seçime giren Mualla Bahar 58 görüş aldı.

“ATSO’nun bayrağını daha yukarıya çıkaracağız”

Seçimin peşi sıra geçmiş açıklamasını yapan ATSO Umumi Heyet Başkanı Davut Alçak, “1 Teşrinievvel’de başlayarak zaman sona aziz intihap sürecimizin arkası sıra beni tekrar başkanlık görevine seçen herkese teşekkürname ediyorum. Antalya’nın arz muhteşem sivil sosyete kuruluşu olan 140 yıllık çınarımızın bayrağını henüz dahi fevk yakalamak üzere kül Antalya’ya küçümseme veriyoruz. Geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bu dönemde yine birlik sektörlerimizi, Antalya ekonomisini, şehir kültürünü, sanatını, estetiğini ve kente dair her şeyi ATSO yerine destekleyeceğiz” şeklinde konuştu.

ATSO seçimleri 8 Ekim Cumartesi haset yapılacak Sedir Başkanlık Divanı seçimleri ve komisyon seçimleriyle sona erecek.

Mevcut Komutan Davut Ağır Sıklet’in kazandığı seçimler sonrası Antalya Ticaret ve Endüstri Odası’nın yeni umumi heyet şu isimlerden oluştu: ” Süleyman Özer, Ayhan Yıldırım, Osman Sürücü, Selçuk Salih Yılmayan, Kenan Polat, Atila Tasavvur, Derviş Turgut Hüseyin Solgun, Mehmet Dikmen, Yusuf Hacısüleyman” – ANTALYA

Share: