Atakum Belediye Reisi Savran: Çocuk Sevgisinin Dayanabileceği Benzeri Engel Yoktur

Atakum Belediye Reisi Cemil Savran, Ata Çocuk Çocuk Gelişim Merkezi’nde eğitime başlayan çocukları ülfet etti. Sarban, Yavru Aksiyon Merkezleri’ne ilgilendiren, ” Herhangi Bir mahallede tek açmaya çalışıyoruz. Konuşu zorluklar ve kanuni engeller var. Hepsini tek yegâne aşıyoruz. Bala sevgisinin dayanabileceği bire bir engel yoktur” dedi.

2022-2023 yetişek talim döneminin başlaması vesilesiyle AtaÇocuk Yavru Iş Merkezi Atakent Şubesi’nde “Okuluna Anlı Şanlı Geldin” etkinliği yapıldı. Atakum Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya bakarak Atakum Belediye Başkanı Sarban şunları kaydetti:

“Çocukların ve ailenin eğitimine ehemmiyet veriyoruz. Aile ve bala ilişkilerine ehemmiyet veriyoruz. Eş ayrımsız amme kurumu olmaya çalışıyoruz. Çocukları ve onlarla gelişigüzel olmayı seviyorum. Dallar bizim geleceğimiz, konu olsun diyerek söylemiyorum. Atakum Belediyesi’nin AtaÇocuk Çocuk Hareket Merkezlerinin sayısı 4’e ulaştı. 300’e andıran da çocuğumuz var. Herhangi Bir mahallede bir tane açmaya çalışıyoruz. Ekonomik zorluklar ve yasal engeller var. Hepsini bir tane bir tane aşıyoruz. Çocuk sevgisinin dayanabileceği ayrımsız engel yoktur.”Share: