Artvin’de Kâin Siyasal Parti Temsilcilikleri ve Sendikalar Depremin Yaralarını Soldurmak İçin Harekete Geçti

KASIT İSTANBULLU

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin 10 ili vurmasının peşi sıra Artvin’da bulunan politik partiler, sivil sosyete örgütleri ve sendikalar harekete geçerek arkalama kampanyası başlattı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki iri depremden etkilenen depremzedeler amacıyla planlı yardım kampanyaları bitmeme ediyor. Artvin’dahi kâin politik partiler, sivil cemiyet örgütleri ve sendikalar tıpkısı araya gelerek topladıkları yardımları sarsıntı bölgesine gönderiyor.

“ÖRGÜTLERİMİZ GÖSTERIŞLI BİR ŞEKİLDE KAMPANYA YÜRÜTÜYORLAR”

CHP Artvin İl Başkanı Orhan Atan şunları söyledi:

“Tam ülkemize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum ölenlere Cenabıhak rahmet diliyorum ve yaralılara evgin şifalar diliyorum. Tığ Artvin CHP İl örgütü adına aheste benzeri kampanya başlattık. Ark gıda, sunmak, battaniye ve su kabil ihtiyaçlarının tümünü temin ettik. Şu temel kadar 6 tır yola çıkardık ve tabiatıyla ki de ilçe örgütlerimizle bu arada yapıyoruz. Bundan sonrada arkalama kampanyamızda bahir yordam kesmeden bitmeme edecek. Odun ihtiyacı amacıyla da ittisalci arkadaşlarımız onlar dahi odunları bizlere ulaştırıyorlar. Tekmil Türk halkına önceki olsun dileklerimi iletiyor ve Artvin olarak tamam çorlu vatandaşlarımızın yanı sıra olacağımızı aktarmak istiyorum ve inşallah gelişigüzel şey ongun olacak diyorum.”

“BİR BEBEĞİN KARNINI DOYURABİLİRSEK HANGI BAHTIYAR BİZE”

Artvin Terbiye Sen Şube Sekreteri Yalaz Hanoğlu Fazilet ise şöyle konuştu:

“Tamlık Türkiye üzere bizde aldığımız haberle yıkıldık ve hangi yapabiliriz diye niteleyerek düşünmeye başladık. İlk aşamada paylaşılan çağa bezi, abla, libas ve kışlık üst baş üstüne üyelerimize ayrımsız müzaheret kampanyası başlattık. Dayanışmayı gani alim tıpkısı teşkilat kendisine şipşak kombinasyon olduk. Çabucak tıpkısı hareket masası kurduk. Şu dakika yardımlarımızı burada sınıflandırıyoruz ve buna göre farklı örgütlerle işbirliğine giderek bölgeye ulaştıracağız ve bölgede haddinden fazla sayıda arkadaşımız ve üyemiz var ve haberlerde alıyoruz. Tıpkı zamanda buradan gönderdiğimiz tıpkısı bebek maması benzeri bebeğin karnını doyurabilirse, benzeri giyim onu ısıtabilirse hangi bahtiyar bize elimizden mevrut ancak bu. Orada, bölgede yaşayan cemi herkese kolaylıklar diliyorum. Bölgede hayatını kaybeden herkese mebde sağlığı diliyor yaralananlara ivedili şifalar diliyoruz ve umarım tez zamanda gündelik hayatlarına idraksiz dönebilirler ve bu şita şatlarından genişlik bir iki zararla çıkabilirler.”

YARA GÜNLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ.

SOL Öğür Artvin İl yöneticisi Mehmet Fatih Acı şunları söyledi:

“Burada partimizin umumi çağrısıyla hep ilçelerimizde düzenli olarak tıpkısı tesanüt çalışması başlattık ve hep ilçe örgütlerimizde toplanan yardımları koruma ederek deprem bölgesine iletmeye çalışacağız. Bunu Artvin’deki sivil sosyete kuruluşları, belediyeler ve sair partilerle ortaklaşa yürütmeye dahi çalışıyoruz. Zaman itibariyle zelzele bölgesinde Pazarcık ve Hatay’a umumi merkezi heyeti ulaşmış durumda. Yer Sarsıntısı bölgesinden üstelik bilgiler almaktayız. Hatay’a ulaşan heyetimiz hangi yazık kim durumun haddinden fazla zehir olduğunu bildirdiler. Orada ihtişam kurumlarının mikro kaldığını nedeniyle halkla birlikte savaş yürütüldüğü aktarıldı bizlere. Bölgede hisse senedi makinelerinin sınırlı olduğunu ve zaman zaman halkın kendi imkanlarıyla enkazları altında kalanlara ulaşmaya çalıştıkları bizleri çok üzüyor ve hepimiz amacıyla bu çok elem aynı ebat. Biz birlikte bölgedeki halkın yaralarına tıpkısı nebze olsun faydası olması üzere buradan bire bir arkalama kampanyası örgütlüyoruz. Umarız bu dağ günleri birlikte aşacağız. Bölgede kaybettiğimiz vatandaşlarımızın ailelerine ser sağlığı diliyoruz. Iyi sâdır, yaralı vatandaşlarımıza da önceki olsun diliyoruz.”

Share: