Arjantin’den 950 baz puanlık nema artışı

Arjantin Tarz Bankası (BCRA), faizi 950 baz fakül patadak artırdı. BCRA’dan yapılan açıklamaya göre, bu yılın 8’inci artışıyla Leliq faiz oranı yüzdelik 60,00’tan yüzdelik 69,50’ye çıkarıldı.

Ürem kararının açıklanmasından kestirmece aynı saat bilahare enflasyonun yıllık yüzdelik 71,00’e çıktığı açıklandı. Analistler Arjantin’de enflasyonun bu yıl yüzdelik 80’i aşabileceğini değerlendiriyorlar.

BCRA, erler için bakir tabanı 10 milyon pesoya büyüklüğünde 30 günlük mevduatlar için yüzde 69,50 adına belirledi. özel sektör mevduatlarının izansız kalanı için fehamet yüzde 61,00 olarak uygulanacak.

BCRA, devam fail para politikası normalleştirme süreci çerçevesinde siyasa getiri oranını ayarlamaya bitmeme edeceğini ve umumi fiyat seviyesinin ve döviz piyasasının dinamiklerinin geçmişteki ve gelecekteki gelişimine özel ehemmiyet vereceğini belirtti.

Arjantin’de enflasyon %70’i aştı

Arjantin’de şişkinlik sabık kamer yüzde 70 seviyesinin konusunda bundan sonra.

Arjantin Ulusal İstatistik Enstitüsü’nden yapılan açıklamaya bakarak, tüketici fiyatları Temmuz ayında bir eski aya bakarak yüzde 7,4 arttı. Etraf beklentisi artışın yüzde 7,2 olacağı yönündeydi.

Fiyatlarda güzeşte yılın benzeri ayına bakarak çoğalma oranı yüzdelik 70,0’e ulaştı. Benzeri önceki ay yüzde 64,0 olan almanak para şişkinliği için analistlerin beklentisi yüzdelik 70,8’e çıkması yönündeydi.

Yılın ilk 7 ayında eşit artışları yüzdelik 46,2 adına gerçekleşti.

Meksika ve Peru eşkal bankalarından Faiz artışı

 

Fed’den nema tasarruf beklentisi değişti

 

İngiltere’de yıpranmamış getiri çoğalma sinyali

 

Share: