Akıbet dakika haberleri… Aksaray’da çocuk polisleri okullarda

Aksaray’da İl Güvenlik Müdürlüğü tarafından geliştirilen “Sakıncasız Ekol” projesi çerçevesinde Çocuk Şubesi ekipleri eksiksiz okullarda görev alarak güvenlik ve huzuru sağlıyor.

Aksaray’da 2022-2023 eğitim-tedrisat yılının başlamasıyla birlikte “Tehlikesiz Ekol” projesi geliştiren İl Güvenlik Müdürlüğü, proje çerçevesinde okullara yavru şubesi ekipleri ilkin tevessül etmek amacıyla mecmu 145 personel görevlendirdi. Yavru ve gençlerin elan sakıncasız ve rahat aynı ortamda eğitim bilimi-tedrisat görmelerini sağlamak için okullar ile çevresinde alınacak asayiş tedbirlerinde devlet merkezinde 83, ilçelerde 57 güvenli eğitim eş güdüm görevlisi, el merkezinde 5 okul kolluk görevlisi girmek üzere hep 145 personel görevlendirildi. Okulda meydana gelebilecek gelişigüzel sorunda kül okul müdürlerinin ve Çocuk Büro Müdürlüğü görevlilerinin karışma olduğu Tehlikesiz Okul Whatsapp grubu kurulurken, icraat çerçevesinde il merkezinde 46 meslek mesul rütbeli personel tarafından mülakat edildi.

İl Güvenlik Müdürlüğünden yapılan mukayyet açıklamada, “Yavru ve gençlerimizin elan tehlikesiz ve huzurlu bire bir ortamda yetişek-tedris görmelerini tedarik etmek amacıyla çalışmalarımız kararlılıkla devam edecektir” denildi. – AKSARAY

Share: