Akıbet dakika haber: Malatya’ya bakir ayrımsız aksata merkezi kazandırılıyor

Malatya Büyükşehir Şehremini Selahattin Gürkan, Yimpaş binasında gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceleyerek icraat hakkında yetkililerden bilgiler alarak açıklamalarda bulundu.

İnceleme gezisine Komutan Gürkan’ın yanında Genel Yazman Cemal Noğay, Iştirak Umumi Müdürleri, Kat Başkanları, Mahalle Muhtarları ile ilişik firma yetkilileri katıldı.

Yimpaş binasının durumu ile ilgilendiren mütenevvi söylentilerin olduğunu tamlayan Komutan Gürkan, “Kasaba Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımızın Malatya ziyaretleri sırasında Yimpaş binasının devri noktasında talebimiz olmuştu. Bakanımızın akıllıca görmesi ile alay malay Belediyemize devri gerçekleştirildi. Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Milli Emlak Umumi Müdürlüğü ile alay malay tamirat, tadilat ve ihya işleri yapıldı. Şu anda ayrıntılı iş çalışmaları yapılmaktadır. İnşallah Malatya’mıza pir tıpkısı aksata merkezi kazandırmış olacağız ve ağız ağıza hizmete girmesi ile gelişigüzel bin kişinin istihdam edilebileceği tıpkı plaza olacak.

Büyükşehir Belediyesi yerine şehrimize munzam ayar üretecek bir nice yatırımı hayata geçirdik. Yapmış olduğumuz hizmet ve yatırımların Malatyalı hemşerilerimize leziz olmasını temenni ediyorum. Bu çalışmaları gerçekleştirin iş arkadaşlarıma teşekkürname ediyorum. Geçtiğimiz günlerde sıkı dışında bazen temaslarda bulunduk. EXPO 2028 üzere sunumlarımızı gerçekleştirdik ve Malatya EXPO 2028’e familya sahipliği yapacak. Malatya daha çok Gün Doğusu Anadolu’nun ışıldak yıldızı değil Türkiye’nin ışıltılı yıldığı değil, Avrupa’nın projektör yıldızı değil Dünya’nın ışıldak yıldızı olmuştur. İşte tescili de EXPO’dur. Doğru çalışırsanız, haklı işlemler yaparsanız Cenab-ı Allah onun hakkını verir. İlk geldiğimiz günden itibaren Malatya mazisine layık istikbale hazırlanıyor ifadesini kullanmıştık.

Mazisi nasıl münevver parlaksa, istikbali birlikte benzeri aydın ve ak pak olacak” şeklinde konuştu. – MALATYA

Share: