Afrika ülkeleri, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle taziyet mesajı yolladı

Afrika ülkeleri, şekil üssü Kahramanmaraş olan, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler dolayısıyla hayatını kaybedenler üzere taziye ve bindi mesajları gönderdi.

Fildişi Sahili Reisicumhur Alassane Ouattara, Twitter hesabından, Türkiye ve Suriye hükümet ve halklarına başsağlığı dileğinde bulunarak, yakınlarını kaybedenlerin ailelerine çıdam diledi.

Madagaskar Reisicumhur Andry Rajoelina üstelik depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dilerken, Madagaskar halkının depremden etkilenenlerle tesanüt süresince olduğunu vurguladı.

Sierra Leone Cumhur Reisi Julius Gayrı Bio de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Türkiye ve Suriye’bile depremlerde hayatını kaybedenler amacıyla 2 büyüklük halkına dahi taziyelerimizi sunuyoruz. Us ve dualarımızdasınız.” ifadesini kullandı.

Ruanda Cumhurbaşkanı Paul Kagame birlikte Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’a arz teklifsizce taziyelerini ilettiğini kaydederek, Ruanda halkının bu kederli dönemde Türkiye ve Suriye halkıyla el birliği süresince olduğunu vurguladı.

Gabon Cumhurbaşkanı Şanlı Bongo Ondimba dahi Türkiye ve Suriye’yi vuran depremde dualarının hayatını kaybedenler ve depremden etkilenenlerle olduğunu belirterek, Gabon’un gelişigüzel konuda halkların yardımına amade olduğunu kaydetti.

Share: