Dünyaca ünlü adlar, hareket zımnında Türkiye’ye bindi mesajı gönderdi

Dünyaca adlı aktör Russell Crowe, Yakarış Lipa ve Mark Eliyahu’nun dahi aralarında bulunduğu bir nice sanatkâr, Kahramanmaraş merkezli depremin ardından içtimai iletişim araçları üzerinden Türkiye’ye taziye mesajları yayınladı.

Oscar ödüllü oyuncu Crowe, zatî Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, “Lanet Türkiye. Kalbim. Istihbarat haddinden fazla kırıcı.” ifadelerini kullandı.

Oyuncu ve direktör Antonio Banderas, Instagram hesabındaki mesajında depremin yaşandığı bölgenin haritasını paylaşarak, yaşanan ağlatı zımnında Türk ve Suriye halkını dayanışmayla kucakladığını belirtti.

3 Grammy ödülü sahibi İngiliz şarkıcı Dua Lipa, Kahraman Turhan’ın paylaşımına kişisel Instagram hesabında meydan vererek, “Türkiye amacıyla üzgünüm. Depremden etkilenenlere sevgilerimi ve dualarımı yolluyorum.” sözleriyle üzüntüsünü ifade etti.

Oscarlı aktör, direktör, çekimci ve senaryo yazarı Markka Ruffalo, Ahbab Derneği ile ilgilendiren benzeri paylaşıma düz vererek, “yardım etmek isterseniz, bu insanlar Türkiye’da kontrol kurtarma yapıyor.” ifadelerini kullandı.

“Kalbim sizinle”

“Uzay Yolu” dizisinin oyuncularından George Takei, “Türkiye ve Suriye’dahi meydana mevrut iki etkili depremin yıkımı ve can kaybı karşısında dilim tutuldu ve harap oldum. Acun, binlerce kurbana yardım etmek amacıyla elinden geleni yapmalıdır.” paylaşımında bulundu.

Rus piyanist Evgeny Grinko, Instagram hesabında yaptığı paylaşımda, depremden duyduğu üzüntüyü, “Başınız salim olsun. Yaralılara esbak olsun dileklerimi iletiyorum. Kalbim sizinle.” sözleriyle dile getirdi.

İsrailli müzisyen Markka Eliyahu, Instagram’dahi Türkiye ve Suriye bayraklarına kayran vererek, “Kalbim sizinle.” mesajını paylaştı.

İsveçli gitar virtüözü Yngwie Malmsteen dahi Twitter hesabında, “Dualarım, depremden etkilenen Türk ve Suriye halkıyla.” paylaşımında bulundu.

ABD’li heavy mızrap grubu Manowar’un içtimai medya hesaplarında ise kadro üyelerinin depremden çevre derin çeki duyduğu belirtilerek, “Hayatta kalanlara çıdam, sevdiklerini kaybedenlere taziyelerimizi iletiyoruz.” mesajı paylaşıldı.

Share: