Adalet Bakanı Bozdağ ve AK Fırka milletvekilleri, Başkan ve Çiçek hakkındaki şikayetlerinden vazgeçti

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve DOĞRU Tümen milletvekilleri Mustafa Elitaş, Ahmet Aydınlık ile eski milletvekilleri Yahya Doğan, Mehmet Ahu, Abdurrahman Hayır Şahane, benzeri televizyon programında kullandığı ifadeler zımnında sakat Erkânıharbiyeiumumiye Başkanı İlker Komutan ile eski miralay ve CHP Mebus Dursun Çiçek için açılan davalardaki şikayetlerini düşüncesiz çekti.

Bakan Bozdağ ile Elitaş, Kültürlü, Doğan, Ahu ve Kâmil, avukatları Hüseyin Işıklı yoluyla Başbuğ’un, “hakaret” suçundan yargılandığı Ankara 75. Temel Ukubet Mahkemesi’ne ve Çiçek’in “iftira” suçundan yargılandığı Ankara 73. Asliye Ceza Mahkemesi’ne istida gönderdi.

Her iki dilekçede birlikte Başkan ve Çiçek’in savcılık ve duruşma huzurundaki rapor işlemlerinde, sevgili konusu ithamların muhatabının Bozdağ ve değişik müştekiler olmadığını belirttikleri, bu sebeple şikayetten geri çekilme kararı alındığı tabir edildi.

Başkan ve Çiçek hakkındaki davaların görülmesine, tamlanan mahkemelerde devam ediliyor.

Davaların geçmişi

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Komutan, 2020’da katıldığı bire bir göstergeç programında, 2009’daki benzeri yasa değişikliğinin, FETÖ’nün direktifiyle hazırlandığını müstakbel sürmüş, Çiçek üstelik bazı iddialarda bulunmuştu.

Bunun üstüne Bozdağ ile 5 DOĞRU Partili Milletvekili yerine Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuş, Başbuğ ve Çiçek için sav açılmıştı.

Share: