2 Farklı Yöntemle Kışlık Bezelye (Videolu)

Tarifin Hikayesi

2 Ayrımlı Yöntemle Kışlık Bezelye Tarifi İçin Malzemeler

 • Umu ettiğiniz kadar güre bezelye

2 Farklı Yöntemle Kışlık Bezelye Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Öncelikle bezelyeleri temizleyin tanelerini ayırın. Dondurucuya koyacağımız bezelyeleri on paralık yıkamadan tanelenmiş bire bir şekilde, frijider poşetlerine paylaştırın.
 2. Erkeklik Organı sayesinde havasını alın, ağzın sıkacak kapatıp, dondurucuya yerleştirin. İçerisinde nem ve çekicilik olmadığı takdirde geçmiş günkü kabilinden tazecik bezelye yemeği yapabilirsiniz.
 3. Bezelyeleri dondurucuya ben değme yere o şekilde koyarım tek şekilde dondurucu kokusu veya aynı aksaklık yaşamam. Dikkat etmeniz gereken püf noktası bezelye tanelerini asla yıkamamak. Yıkamadan dondurucuya koyun kullanacağınız ahit tezelden yıkayıp, pişirin.
 4. Gelelim bezelye konservesini elbet yapılacağına. Bezelyeleri taneledikten sonradan temizce yıkayın 10 zaman büyüklüğünde sirkeli suda bekletin.
 5. Sirkeli suyu döküp, gine tıpkı cevelan yıkayın. Bezelyeleri kavanozlara paylaştırın.
 6. Ben tahminî kendisine 350 gramlık bir kavanoz için hazırladım her bir kavanoz için, birer lezzetli kaşığı kayaç tuzu ekleyelim. Kavanozun incelen çizgisine gelene kadar üstelik içmece suyu ilave edelim.
 7. Yıpranmamış kapaklarla kavanozun kapağını sımsıkı olacak şekilde kapatalım (Kavanozu ve yıpranmamış kapakları kategorik daha ilkin dezenfekte edin yani kaynayan suyun içerisinde 5 an süresince kaynatmaya bitmeme edin. Daha sonraları kurulayın. Konservenize o şekilde hazırlayın)
 8. Kavanozları yoğun ayrımsız tencereye yerleştirelim üzerini geçecek büyüklüğünde akarsu ilave edip kaynatmaya bırakalım. 20 25 zaman süresince kaynayan bezelye konservemizi ocaktan alalım. Kapaklar gevşemiş olacaktır haddinden fazla dikkatli olacak şekilde sıcakken yeniden kapakları sıkalım.
 9. Hazırladığımız bezelye konservesini olumsuz çevirip, bire bir şeb süresince bekletelim. Devrisi periyot, düzlük konuma getirip serin tarih görmeyen tıpkısı yerde ince müddet dulda edebilirsiniz.
 10. Berenarı ameliye olan bu iki tarifi muhakkak kaydedip, denemenizi tavsiye ediyorum ikisi birlikte az çok güvendiğim ve değme yıl yaptığım tariftir. Tanım videolu yerine bağlı olmak isterseniz hepinizi kanalıma bekliyorum.
Share: