YANLIŞSIZ Parti Takım Başkanvekili Ünal, Kahramanmaraş’ta konuştu Açıklaması

AK Parti Kadro Başkanvekili Dirayetli Ünal, “Hep dünyada Cumhurbaşkanımızın liderliği, acun barışına katkısı, küresel krizlerin çözümüne katkısı takdirle karşılanırken içeridekilerin Erdoğan düşmanlığını çıkarmak çok zor.” dedi.

Ünal, Kahramanmaraş ziyaretleri kapsamında kentteki gâh okulları gezerek idarecilerle ve öğretmenlerle ayrımsız araya geldi.

Cuma namazı çıkışı gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Ünal, 20-25 sene öncesine kadar terbiye imkanlarının anlaşılan okullarda olduğunu söyledi.

YANLIŞSIZ Tümen iktidarları ile mevki genelindeki eksiksiz okullarda bunaltıcı anlamda iyileştirmeler yapıldığını anlatan Ünal, ??”Şu anda biz mevki genelinde mecmu okullarımızı, o okulda okuyan öğrencilerimizin kül ihtiyaçlarını karşılayacak, eğitimini, öğretimini, dünyaya erişimini, bilgiye erişimini sağlayacak bilcümle imkanları sağlıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Altılı masanın son 20 yıldır iktidarda olması halinde şu dakika verilen hizmetlerin on paralık birisinin olmayacağını anlatım eden Ünal, şöyle konuştu:

“Merek ediyorum altılı ganyan masada oturanlar var evet hani 6+1 diyorlar ayrımsız da ‘dolapta saklananlar var elan onlar çıkmadı’ diyorlar. Şimdi bu altılı ganyan masa Allah aşkına 20 yıldır iktidarda olsaydı olamazlardı de bu yapılanlardan tıpkı tanesini yapabilir miydi? Bunların benzeri araya gelip daha özlük aralarındaki ilişkiyi düzenlemeyen bu kişiler, siyasi partiler bu ülkeyi nasıl yönetecekler. Yani öz aralarındaki ilişkiyi yürütemeyen insanlar bu ülkenin krizlerini pekâlâ çözecekler. Bu ülkenin ihtiyaçlarını zahir görecekler. Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, ne diyordu, ‘Tığ Türkiye’yi İzmir’i yönettiğimiz kadar yöneteceğiz’, ‘Tığ Türkiye’yi İstanbul’u yönettiğimiz kadar yöneteceğiz’ bakın bu milletin irfanını hafife almasın kimesne. Bu millet ne yaptı? Bu budun geçmiş bizi belediyelerde denedi ondan bilahare bize iktidarı verdi. Biz belediyelerde sınavı geçtik, ondan sonraları bu millet bize iktidarı teslim etti. Demin bunlar Türkiye’yi İzmir’i, Ankara’yı, İstanbul’u yönettikleri kabil yöneteceklerse vay bu Türkiye’nin haline.”

Ünal, ayrımsız gazetecinin Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Heybet Başkanları 22. Toplantısı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çekilen fotoğrafıyla ait sorusu konusunda, Reisicumhur Erdoğan’ın küresel liderliğinin kimse tarafından tartışılamaz olduğunu vurguladı.

Ünal, şöyle bitmeme etti:

“Reisicumhur Erdoğan’ın Rusya- Ukrayna savaşında aldığı öncecilik, tahıl koridorunun açılması ve hububat krizinin çözümünde aldığı öncecilik, BM Genel Sekreteri’nin ifadesiyle zaman sayın Cumhurbaşkanımız, liderliği, hal kapasitesi ve uluslararası krizlerin çözümüne sunduğu katkıyla şuanda küresel ölçekte en faziletkâr çözüm kapasitesine ehil şef. Illet? Zira Cumhurbaşkanımız hem BM ile hem KEZ ile hem BENDE ile hem Ukrayna ile hem Rusya ile hem Çin ile herkesle masaya oturabilen çok boyutlu, çok tabakalı tıpkı diplomatlık yürütebilen toptan ölçekte bire bir lider. Hep dünyada Cumhurbaşkanımızın liderliği, dünya barışına katkısı, küresel krizlerin çözümüne katkısı takdirle karşılanırken içeridekilerin Erdoğan düşmanlığını intikal etmek haddinden fazla edisyon. Yani biz şunu söylüyoruz. Elbette kim mugayir olacaksınız, tabiatıyla kim bizim politik rakiplerimiz olacak siyasette rakiplik vardır. Ama siyasette antagonizm yoktur. Bunların Erdoğan düşmanlığı ve SELIM Fırka düşmanlığı bundan sonra Cumhurbaşkanımızın toptan ayrımsız oyuncu haline gelmesiyle neye dönüşecek? Zaaf ediyorum. Onlar de bence mutlu olmalılar Cumhurbaşkanımız Türkiye’yi kaşkariko ediyor.”

Ünal, Avrupa’dan bir nice kişinin kışı eylemek için Türkiye’ye gelmeyi düşündüğünü tabir ederek, Türkiye’nin temas sabık dönem büyüyerek yoluna devam ettiğini dile getirdi.

Uz Ünal, “Türkiye, Tanrı’ın izni ile önümüzdeki 5 sene çok güç anlamda hem lehçe anlamda hem global anlamda üretimiyle, ihracatıyla, büyümesiyle herif kaynağıyla, potansiyeliyle, tedarikiyle, emtiasıyla, lojistiğiyle Türkiye, iri ayrımsız bölgesel kırıcı olacaktır.” ifadelerini kullandı.Share: