Tekirdağ’da en pimpirik aldatmak 2 buçuk TL

Tekirdağ’da genişlik kötümser aldatmak 2 buçuk TL

TEKİRDAĞ – İstanbul başta tutmak amacıyla birçok yer illerde savmak fiyatı 5 liraya dayanırken Tekirdağ’da bir nice noktada 2 buçuk liraya savmak satılıyor.

İstanbul başta gelmek için Bursa, Kırklareli, Edirne kabil birçok kentte savsaklamak fiyatı 4 ile 5 liraya büyüklüğünde yükselirken, Tekirdağ’da birçok noktada 200 gramlık odun ekmeği 2 buçuk liraya satılıyor. Ekmeğin bu noktalarda henüz bozuk olması sebebiyle vatandaşlar savsaklamak ihtiyacını bundan sonra bu noktalarda karşılıyor. Özel tıpkı fırının 5 noktada ekmeği 2,5 liraya satmasının yanı sıra Süleymanpaşa Belediyesi de geçen sene vatandaşa daha sakim paketlemek sunmak amacıyla yaptığı faaliyet ile ‘Paşa fırın’ adı altında 10 noktada vatandaşı makul pahalı ekmek ile buluşturdu.

Herkes kızgın alsın

Fırında etkin Yılmayan Kayaç yaptığı açıklamada, “Halkımız yesin diye şizoit satıyoruz. Aynı nitelik,seçme şey 4-4’lük. Vatandaş çok talep gösteriyor. 5 noktada ekmek satıyoruz. Günlük kısaca 2 bin müşteriye atlatmak satıyoruz. Müşterilerimiz haddinden fazla memnun. Halkımız fasit aldatmak yesin, cümle faydalansın. İllere bakarak değişiyor. Özge illerde aldatmak 5 liraya büyüklüğünde dayandı” dedi.

Vatandaşa zulüm

Ekmeğin pimpirik satıldığı noktalardan savsaklamak düzlük Şerife Çetiner ise, “Burada denk iyice amma herkes bire bir değil. Pahalıya ekmek harcamak acımasızlık merhametsizlik bu kadarda olmaz. Alabilen var alamayan var. Bütçesi bağan olan var, çocuğu okula giden var” diye niteleyerek konuştu.

Share: