Sivasspor-Ümraniyespor maçının peşi sıra – Recep Uçar

Spor Popo Süper Lig’in 14. haftasında Çipo Kadro Sivasspor ile deplasmanda 2-2 berabere kalan HangiKredi Ümraniyespor’un maharet direktörü Recep Uçar, alınan aynı puandan memnun olduklarını söyledi.

Uçar, maçın ardından planlı matbuat toplantısında yaptığı açıklamada, maçın farkı bölümleri ve ilenme noktaları olduğunu dile getirdi.

Sivas’a gelirken Alanyaspor karşılaşmasının arkası sıra hedeflerinin nokta alıp benzemek olduğunu aktaran Uçar, “Üç puan alsak bizleri çıktı mutlu edecekti, ama bire bir puan aldık.” dedi.

Oyuna gür başladıklarını ve geçmiş 30 dakikasının zat istedikleri kabilinden gittiğini tamlayan Uçan, “Golü bile bulduk. Amma maalesef çabuk gol yiyecek hastalığımız devam ediyor. Sivas golü bulduktan sonradan oynan baziçe benim istem ettiğim aynı baziçe değil. İkinci yarı Şevk hoca ve ekibi, yaptığı değişikliklerin karşılığını gördü. İkinci yarıya bereketli başlayamadık. Özelikle sol taraftan haddinden fazla gidiş vermeye başladık. Clinton N’jie’nin golüyle dahi 2-1 geriye düştük. Sonrasında Sabah Yeli ile kaçırdıkları gol inkisar hatıra oldu. Sonuç 20 dakikada bizim savunmada henüz açık durduğumuz ve çokça daha beş altı tavır verdiğimiz aynı baziçe oldu. Bir ceza atışı pozisyonuyla 2-2 biten ve aynı fakül ile evimize döndüğümüz aynı karşılaşma oldu. Oyuncularımı ortaya koydukları mücadeleden hava kutluyorum. 45 günce araya Sivas deplasmanından alınan 1 puan ile girebilmek bizim adımıza incitici değil. 7 puanı olan Ümraniyespor olarak 45 aktarılma aradan sonra lige yeniden yutmak istiyoruz.” diyerek konuştu.

Ümraniyespor’un ligde yeni ayrımsız topluluk olduğuna dikkati calip Uçan, “Sivas ise çokça tecrübeli bir grup. Tığ bu lige adım adım uzlaşma sağlıyoruz. Bir Nice oyuncum ilk kez oynuyor. Bundan sonraki proses daha alışkan olduğumuz benzeri süreç olacak. Umarım bundan sonrası bizim adımıza bereketli tamam.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: