Sazak vukuf | Tarsus Maratonu koşuldu

– Tarsus Maratonu koşuldu

Erkeklerde Kenyalı atlet Cheruiyot, kadınlarda ise Türk atlet Karasu bir numara oldu

MERSİN – Sazak’in Tarsus ilçesinde bu yıl 13.’sü düzenlenen Uluslararası Tarsus Maratonu’nda, Kenyalı atletlerden Sang Benard Cheruiyot erkeklerde, Türk atlet Fatma Karasu bile kadınlarda birinci oldu.

Devir ve ekin kenti Tarsus’ta, ‘Dünden Yarınlar Koşuyoruz’ sloganıyla, ’14. Arsıulusal Tarsus Maratonu’ coşkusu yaşandı. Sazak Büyükşehir Belediyesinin organizasyonuyla koşulan maraton, 2 kadem şeklinde gerçekleşti. Sarrafiye ve bitiş noktası Cumhuriyet Meydanında belirlenen yarışların startını Sazak Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer ve Tarsus Kaymakamı Kıymet Sertel Otcu verdi. Maraton koşusunun umumi klasman rical kategorisinde Sang Benard Cheruiyot 1.05.16 derecesiyle, genel tasnif kadınlar kategorisinde ise Fatma Karasu 1.13.56 derecesiyle birinci oldu.

Maratonun önceki startı sabahleyin saat 09.00’üstelik 21 kilometrelik maraton arkası sıra saat 09.30’birlikte 3 kilometrelik el koşusu şeklinde devam etti. Maraton yarışlarında mecmu 11 bin 624 delege yer aldı.

Tarsus Nısıf Maratonunda Kenyalı Sang Benard Cheruiyot 1.05.16 derecesiyle birinci, Türk atlet Sezgin Ataç 1.05.17 ikinci, Habeş Fetene Alemu Regasa 1.06.17 derecesiyle üçüncü olurken, kadınlarda ise Fatma Glokom 1.13.56 rütbe ile bir numara, Yayla Günen 1.13.56 ile ikinci, Baharat Atalay 1.14.34 ile üçüncü oldu.

Yoğun sargı gören Ahali Koşusuna Mersin Büyükşehir Belediye Reisi Vahap Seçer, Tarsus Kaymakamı Fehamet Sertel Otcu, Güvenlik Müdürü Büyük Garanlı de iştirak sağladı.

“Tarsus Maratonu’nu herhangi bir yıl henüz ateşli hale tebliğ etmek istiyoruz” diyen Komutan Seçer, Tarsus’un tarihe ocak sahipliği yaptığını söyledi.

Share: