Samsun’da yaşlılar birlikte oyun oynayarak sosyalleşiyor

Samsun’da 65 gözyaşı ve üstü yaşlılar alay malay mangala ve ahşap blok oyunları oynayarak sosyalleşiyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Hanımlar Lokalinde 65 yaş ve üstü kadınların sosyalleşmesi üzere bağırsak mekan ve dış mekan etkinlikleri düzenledi.

Etkinlikte yaşlılar alay malay mangala ve ahşap blok oyunu oynadı. Yaşlıların halk becerilerinin gelişmesi için anahtarlık ve güçlük yapımı öğretiliyor.

Büyükşehir Belediye Reisi Mustafa Çıpa, yaptığı açıklamada, 65 yaş ve üstü kadınlar, manevi ve zihnî gelişimlerine yüklenmek üzere aktiflik düzenlediklerini belirterek, “Onların alay malay sosyalleşme fırsatı bulmalarının birlikte, el birliği ve iş birliği sergilemeleri, etkinlik böylece yüzlerindeki mutluluk ve gülümseme bizi fazlasıyla mutlu ediyor.” dedi.

Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Buğulanmış ve Mânialı Hizmetleri Yazıhane Müdürü Emrah Kelle ise, “65 gözyaşı ve üstü evli yahut biricik başına güçlü, bazı kimsesi sıfır, soylu erki ve toplumsal yönden yoksun durumda olan yaşlılarımızın evlerine hapsolmalarını engel olmak, fiziki, zihinsel ve psikoloji açıdan gelişimlerini desteklemek için bağırsak mekan etkinlikleri düzenliyoruz.” ifadesini kullandı.

Share: