Samsun haberleri! Havza’da 12 ustaya Mahir Çalıştırıcı Belgesi verildi

Havza Mesleki Eğitim Bilimi Müdürlüğü eliyle açılan İş Pedagojisi kursunu başarıyla bitiren 12 ustaya Uz Öğretici Belgeleri verildi.

Nahiye Mesleki Eğitim Merkezinde açılan 40 saatlik İş Pedagojisi Kursu tamamlandı.

Kursiyerler için planlı belge töreninde mütekellim Madeni İşler Esnaf Odası Başkanı Yürekli Delimsirek, mesleksel eğitimin öneminin rastgele güzeşte devir henüz çok anlaşıldığını anlatım etti.

Şahin, “Sanayimizin ihtiyacı olan olgun mesafe eleman eksiğinin giderilmesi üzere bu tuhaf kursları önemsiyoruz. Maatteessüf bundan sonra ustalarımız şakirt bulmakta zorlanmaktalar. Demincek gençlerimiz sanayiden uzak duruyor. İyi ustaların yetişmesi amacıyla mesleki eğitim yüce.” dedi.

Havza Mesleksel Terbiye Müdür Vekili Aşure Ayı Kırımlı üstelik açılan kursta yetişek psikolojisi, iletişim becerileri ve aksiyon güvenliği konularında 40 saat eğitim verildiğini kaydetti.

Eğitimlerini başarıyla bütünleyen 12 kişinin yırtıkça belletici belgesi almaya türe kazandığını tamlayan Kırımlı, hisse senedi pedagojisi kursuna, ustalık belgesi olan kişilerin beraberinde meslek lisesi ile iz yüksekokulu mezunlarının üstelik başvurabileceklerini söyledi.

Ustalara belgelerini Nahiye Mesleksel Eğitim Başöğretmen Vekili Muharrem Kırımlı ve Madeni İşler Esnaf Odası Başkanı Külhanbeyi Delicesine tasdik etti.

Share: