Rize AFAD İl Müdürlüğünde 137 eskimemiş personel göreve başladı

Rize Valisi Kemal Çeber, AFAD İl Müdürlüğünde göreve bakir başlayan personelle tıpkısı araya geldi.

Vali Çeber, AFAD Müdürlüğü’nde gerçekleşen ziyarette, gazetecilere, AFAD Müdürlüğünde mecmu 183 personelle kurumun doluluk oranının yüzdelik 98 seviyesinde olduğunu söyledi.

İl Müdürlüğü binasının Türkiye’de haddinden fazla nitelikli AFAD binalarından biri olduğunu rapor eden Çeber, “Türkiye’nin genişlik çokça kıyamet ateş parçası ilinde afetlere değme yönüyle umum hazırlanmaya mücahede ediyoruz ve buna tutkun olduğumuzu bile biliyoruz.” dedi.

Ilbay Çeber, fiziksel yerine umum binada personel anlamında açıkların kapatılması gerektiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Burada göreve başlayan arkadaşlarım bütünü özenle bu mesleğe latif. Bütünü gelecekte bu bölgeye, bu ile, bu ülkeye ve belki bile dünyanın dört bir yanına afetlerle ilgilendiren konularda hizmet edecek. 137 arkadaşımız Rize’bile AFAD Müdürlüğü içerisinde görevine başladı. Arkadaşlarımız doğrusu belli hazırlıklarla geldiler ve özenle seçildiler. Çok büyük tıpkı yetişek dönemi geçirecekler. Bu eğitimin böylelikle Trabzon ve Artvin’in da sorumluluğunu üstlenmiş adına Rize’bile hizmet edecekler. Bu arkadaşlarımızın gelişigüzel biri alelhusus mahsus afetlerde profesyonelleşecekler. Bazısı çığ, birtakımı kimyevi biyolojik radyoaktif nükleer tehditler konusunda kimi dominant, kayşa ve kayaç düşmesi kadar afetlerde çokça daha ferah büyümüş olacak.”

Kıyamet öncesi tedarik faaliyetlerinin çok balaban afetlerden koruduğuna dikkati calip Çeber, “Bu sene kıran yaşamadık. Ben 4 yıldır Rize’deyim ve temas sene nazik afet yaşadık. Ama temas birinde can kayıplarımıza rağmen şurası gördük; Rize’ye yağan yağmur, Rize’nin uğraştığı akarsu bazlı afat, bu hazırlıklarını, bu donanımlarını yapmamış başka illerde olsaydı çokça büyük felaketleri konuşuyor oluruz. Devletimizin kıyamet öncesi tedbir faaliyetleri bizleri haddinden fazla şişman afetlerden haddizatında koruyor. Bu anlamda geliştirme çalışmalarımıza bitmeme ediyoruz.” diye konuştu.

Vali Çeber’e, Ilbay Yardımcısı Gülhani Şair Sarı bile haremlik etti.

Share: