Mıhlı mekân üzere İstanbul’dan Konya’ya yola çıkan çiftteker takımı Afyonkarahisar’da

Çevre Kuruluşları El Birliği Derneği (ÇEKUD) ile İrfander Eğitim Yardımlaşma ve Hukuk Derneğinin düzenlediği ” Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Metin Yer İçin Derrace Turu”na katılan sporcular, Afyonkarahisar’da mola verdi.

İstanbul’dan 26 Eylül’bile zinde mekân üzere yola çıkan 15 bisikletli, Yalova, Bilecik, Eskişehir, Kütahya’nın peşi sıra Afyonkarahisar’a ulaştı.

Sporcular, 620 kilometrelik yolculuk esnasında farkındalık inşa etmek yerine yer temizliği üstelik yapıyor.

ÇEKUD Genel Sekreteri Süleyman Coşar, AA muhabirine, etkinlik talebinin velespit sporcusu gençlerden geldiğini söyledi.

Derneklerinin ağaçlandırma faaliyetleri, enerji tasarrufu, su kullanma verimliliği, sofrada rate çıktı ve kalın kafalı dönüşümle ilişkin kasaba bilincini geliştirici yetişek faaliyetleri yaptığını nâkil Coşar, şu değerlendirmede bulundu:

“Gençlerden mevrut talebi kabul ettik, Konya Büyükşehir Belediyesi de etkinliğimize bindi verdi. 26 Eylül’de öğle vakti namazından sonra 15 bisikletli sporcumuzla Eyüp Hükümdar Camisi önünden hareket ettik. Güzergahımızdaki illerdeki kıymetlerimizi de musahabe ediyoruz. İznik’te Eşrefoğlu Rumi Hazretleri ile Afyonkarahisar’da ise Abdurrahim Misri ve Sultan Divani Hazretlerine ziyarette bulunduk. Şimdi bile Konya’ya akla yatkın yola çıkıyoruz.”

Sporcular, erte Konya’da olacak.

Share: